Ako chýbajúci list pomohol vytvoriť tech miliardára

V čase, keď prišiel do rodinného domu Scottu o dva mesiace neskoro, sa rozhodol ísť na univerzitu.
Tento chýbajúci list ho postavil a obchodný partner Mike Cannon-Brookes na ceste stať sa prvými Austrálii technickými miliardármi.
„Ak by sa list objavil skôr, história sa môže mierne líšiť,“ hovorí Scott.
S kreditnou kartou a ničím iným, založila spoločnosť v roku 2002 obchodnú softvérovú spoločnosť Atlassian.

peníze

Spoločnosť, ktorá je kótovaná na burze Nasdaq, je teraz ocenená 25 miliárd dolárov (18,8 miliardy libier) a obaja muži majú hodnotu 7 miliárd dolárov.
Vyrastajúc v predmestí Sydney v robotníckej triede, Scott tvrdí, že vždy mal záujem o počítače.
„Pamätám si, že som plakal jednu noc spať, pretože môj priateľ mal počítač a ja som tiež chcel,“ hovorí.

Jeho rodičia mu nakoniec zakúpili použitý stroj a strávil asi rok a snažil sa, aby to fungovalo. Programovanie počítača sa uskutočnilo neskôr.
Scott sa stretol s Mikeom, zatiaľ čo obaja absolvovali titul v oblasti výpočtovej techniky a obchodu na univerzite v New South Wales v Sydney. Dvaja priatelia dokončili kurz a chceli pracovať pre seba.
Ich ciele boli jednoduché: nemajú obleky a vydělávajú viac ako 48 500 austrálskych dolárov (35 000 dolárov, 26 000 libier ročne). To bol zhruba plat, ďalším absolventom ponúkali veľké banky a účtovné firmy.
„V tom štádiu som žil v spoločnom dome na univerzite a denne jedol ramenové rezance,“ hovorí Scott. „Nemali sme čo prísť.“
Krátke kúzlo ako „strašná“ technická podporná spoločnosť nasledovalo posun smerom k podnikovému softvéru.
Objednávky boli na začiatku ťažké, a to hlavne z ľudí, ktorých vedeli.
Potom jeden deň v roku 2003 prišiel fax. Bola to nákupná objednávka od spoločnosti American Airlines. Tento fax stále visí mimo kanceláriu spoločnosti Scott v centrále spoločnosti v Sydney.

síla

Bolo to koniec toho, čo popisuje ako „boj proti sebe“, aby našiel zákazníkov. Teraz prichádzali priamo do Atlassiána.
„To bol zlom, keď sme vedeli, že to urobíme,“ hovorí.
Spoločnosť Scott pripisuje čiastočný rast predajnému modelu. Sprístupnením svojich produktov na internete hovorí, že predávajú obchodný softvér z golfového ihriska a priamo zákazníkom.

To znamenalo, že Atlassian, ktorý v minulom roku dosiahol príjmy vo výške 1 mld. USD, by mohol pristupovať na trhy, ktoré si nemohol dovoliť s tradičnými predajnými silami. V súčasnej dobe Coca-Cola, Twitter a Visa patria medzi tisíce firiem, ktoré ju používajú.
Vďaka nárastu obchodu získal v roku 2010 zahraničnú investíciu vo výške 60 miliónov dolárov. Atlassian, pomenovaný podľa gréckeho boha Atlas, sa vznášal na burze Nasdaq v New Yorku v roku 2015.