Čo sa nosí v modernej kuchyni


Moderná kuchyňa, to je veľmi široký pojem. Niekto má úplne jasno v tom, čo moderne vyzerá a čo nie, niekto však môže len tápať. Ak patríte k druhej skupine obyvateľstva, poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo sa dnes v kuchyniach nosí. Niečo z nasledujúcich trendov budete určite poznať, niečo bude pre vás novinkou.Kuchyňa v bielych farbách s barovými stoličkami a jedálenským pultom.jpg
 
Čisté, priehľadné, praktické a estetické
 
Trendom číslo jeden, sú nepochybne sklenené zásteny y do kuchyne. Tieto zásteny nielenže vyzerajú veľmi dobre, ale sú aj veľmi nápomocné. Ochránite stenu za linkou či za sporákom a ak aj zástenu niečím pofŕkate, tak ju veľmi jednoducho vyčistíte. Zásteny môžete použiť v akejkoľvek kuchyni a ku akejkoľvek kuchynskej linke.
 
Detailné osvetlenie
 
V modernej kuchyni nemôže byť iba jedno svetlo na strope. Samozrejme, že to nesmie chýbať, ale okrem neho, by ste mali používať aj menšie bodové svetlá, ktorými osvetlíte konkrétne body v kuchyni. Bodovky vyzerajú výborne aj v kombinácii so spomínanými sklenenými zástenami. Nasvietiť si môžete aj detaily, ako je napríklad výstavka s koreničkami či bylinky v kvetináčoch.
 
Linka uprostred
 
Ďalším trendom je jedna extra linka navyše, ktorá však nie je pri stene, ale v strede priestoru. Tento priestor slúži ako miesto na prípravu jedla a zároveň aj ako jedálenský stôl. Z jednej strany môžete pripravovať obed a z tej druhej, obedovať. Takýto prvom síce nie je úplne nevyhnutný, no z pohľadu estetiky, viac než vhodný. Navyše získate viac priestoru na prácu a linka uprostred kuchyne, celý priestor krásne prepojí.Kuchyňa s linkou uprostred a veľkými oknami.jpg
 
Stoličky – nestoličky
 
Klasické stoličky určite nahraďte tými barovými. Takéto sedenie nie je len moderné, ale aj účelové. Zaberú omnoho menej miesta a navyše si ich výšku viete nastaviť presne podľa seba. Ak sa rozhodnete pre barové stoličky, myslite na to aj pri výbere stola alebo poprípade linky, teda ak chcete sedieť a jesť pri nej.