Dôchodkov sa asi nedožijeme

Väčšina z nás sa spolieha na to, že v dobe, keď už budeme starí a nevládni, sa o nás postará štát. Však sme robili celý život a takýmto spôsobom nám to štát aspoň trochu vráti. Na to boli vystavané peňažné vládne penzijné programy – dôchodky, ktoré by nám mali zaistiť aspoň základnú životnú úroveň (čo síce na Slovensku nie je zvlášť vysoká, no niektorým z nás zabezpečí aspoň na rožky). Kedysi sa na dôchodky mohli ľudia spoliehať, ale dnes je to iné. Kvôli neschopnej vláde asi na dôchodky proste nebude.
obrázek seniorů

Krach celého systému sa ako vlna šíril od USA po skoro celom svete ako mor. Žijeme v dobe, kde nadbytok zdrojov spôsobuje pád celého systému – stroje nahradzujú prácu ľudí, tí nemajú prácu, tým nekupujú produkty a tým je ešte viac prebytku produktov. Ľudia v tomto svete nechcú zakladať rodiny a tým je veľký nepomer starých ľudí a mladých – v jednoduchosti možno povedať, že v starobe nebude mať kto na nás pracovať – všetko je to spolu prepojené a tvorí to akýsi začarovaný kruh.

Dôchodky a neschopná vláda

Určite je toho ešte viac, čo vplýva na celkový úpadok systému, no jedno je isté – na systém doplatia práve tí ľudia, čo to celé ako – tak držia pohromade – pracujúci ľudia. Neschopnosť vlády klepnúť po prstoch veľkým rybám spôsobí len to, že musia na vybilancovanie rozpočtu pochytať ryby malé – a kto je malá ryba? Ľudia čo svedomito pracujú každý deň a dodržiavajú všetky zákony. Ľudia čo držia hubu a krok, pri ktorých nehrozí, že by sa proti nespravodlivému systému vzbúrili. Je až smiešne, že by stačilo pochytať pár ľudí, čo zneužívajú systém podvodnými praktikami aby sa sami obohatili a rozpočet by sa vyrovnal – takto ale doplatia VŠETCIA ľudia na neschopnosť vlády porobiť si poriadky v štáte. Nehovorím, že je to tak len u nás, no kauzy, čo až bijú do očí a neriešia sa, ľudí pobúria ešte viac, keď na ne doplácame ako vždy len my.
stará žena


Očakáva sa, že sociálne zabezpečenie v USA skrachuje okolo roku 2032 a zdravotné poistenie urobí to isté oveľa skôr.

A my sa ako ináč pridáme. Už je zrejmé, že ak nepatríte k extra zdravým ľuďom, ktorým vyveštili, že sa dožijú vysokého veku – sa svojich dôchodkov nedožijete. Ako podotkol demokratický senátor Ernest Hollings: „je zrejmé, že sociálne zabezpečenie by sa malo najskôr prestať rozkrádať. Naši politici považujú NÁŠ dôchodkový systém za svoj a podľa toho s ním zaobchádzajú.