Rok 2030 a cesty plné elektromobilov


Relatívne nová informácia o tom, že takzvané elektromobily budú o chvíľu v predajniach za nižšiu cenu, než klasické automobily na benzín, určite potešila každého, kto sa o nej dopočul. Ak si spočítame, že medzi rokmi 2016- 2030, má cena elektromobilov klesnúť až o 77 %, tak je toto tvrdenie pravdivé a v roku 2030 zrejme nahradíme naše vozidlá za túto novšiu, modernejšiu, rýchlejšiu a teda cenovo výhodnejšiu alternatívu. Pritom si zoberme fakt, že do roku 2020 sa, čo sa týka nákladov, vyrovnajú dnešným autám na benzín. Dobre vieme, kúpa benzínového auta nie je jediná a posledná investícia, do benzínového automobilu investujeme stále, celý život. A práve z tohto dôvodu sa do troch rokov vyrovná výhodnosť investície do elektromobilov, pričom od roku 2020 bude dokonca podstatne výhodnejšia. Ďalšie fakty, ktoré spomeniem, hovoria opäť v prospech ceny elektromobilu.
elektrická energie
A.      Po elektrických vozidlách bude veľký dopyt, teda záujem, takže už nebudú žiadnou vzácnosťou. Stanú sa bežnými vozidlami a to znamená, že určite musia ísť cenovo nadol.
B.      Náklady na vozidlá so spaľovacím motorom budú čoraz vyššie, „vďaka “ sprísňovaniu predpisov, hlavne čo sa týka emisií.
C.      Elektrické vozidlá budú poháňané batériou, ktorých náklady na výrobu klesajú už dnes. Takže po krátkom čase bude cena týchto batérií taktiež určite lacnejšia.
retro auto
O výrobu týchto nových vozidiel, elektromobilov sa prihlásilo viacero známych a rešpektovaných značiek, v podstate sa už  bavíme o realite a nie epizóde z Futuramy, či nejakého scifi, ako sme si to predstavovali pre pár rokmi. Ako vravím, vek elektromobilov prichádza, výrobcovia sa predbiehajú, ceny a náklady sa znižujú, o pár rokov budeme bežne na cestách svedkami tohto pokroku, ktorý nám doprial rýchle, o chvíľu výhodnejšie a dizajnovo krásne vozidlá. Sme na to pripravení ? Mali by sme byť. Ale bude to príjemná zmena, ktorá nám uľahčí každodenný život.