Trump si vyberá riaditeľa FED

Americký prezident tweetol, že Stephen Moore je "veľký pro-rastový ekonóm a naozaj dobrý človek, sa rozhodol odstúpiť od procesu Fed".
 
Sleduje týždne útokov na jeho meniace sa názory na menovú politiku a sexistické komentáre o ženách.

prezident
 
Ďalší výber Trump, Herman Cain, odstúpil z úvahy v apríli.
 
Pán Trump požiadal pána Moora, 59, aby obsadil jednu z dvoch voľných pozícií v sedemčlennej rade centrálnej banky, ale formálne ho nenavrhli.
 
Niektorí zákonodarcovia sa však obávali, že konzervatívny pundit, lojalista Trump, ktorý podporuje daňové úľavy, ohrozí nezávislosť Fedu.
 
Objavili sa tiež obavy z jeho názorov na politiku úrokových sadzieb, ktorá bola nedávno vydaná v septembri 2015 a vyzval na odstránenie americkej centrálnej banky.
 
Nedávno povedal, že predseda Federálneho parlamentu Jerome Powell by mal byť prepustený potom, čo centrálna banka v decembri zvýšila úrokové sadzby.
 
Bola to však jeho história robiť sexistické komentáre, ktoré zrejme najviac zranili jeho šance.
 
V jednom novinovom stĺpci, za ktorý sa ospravedlnil, pán Moore žartoval, že ženy by nemali rozhodovať o basketbalových zápasoch mužov a navrhli, aby neboli vo vojenskom boji.
 
V inom, v roku 2014, povedal, že ak by boli ženy platené viac ako muži, spoločnosť by mohla byť destabilizovaná.
 
Niekoľko republikánskych senátorov povedalo, že by mal problémy s potvrdením víťazstva.
 
Pán Trump vo svojich citátoch povedal: "Steve vyhral bitku myšlienok vrátane daňových škrtov … a deregulácie, ktoré spôsobili neinflačnú prosperitu pre všetkých Američanov. Požiadal som Steva, aby so mnou spolupracoval na budúcom ekonomickom raste v našej krajine. . "
 
Demokrati privítali odvolanie pána Moora. "Jediná vec, ktorá je menej zábavná ako niektoré bez chuti, urážlivé, sexistické" vtipy pána Moora, bola myšlienka, že by ho prezident Trump dokonca považoval za miesto vo Federálnom rezervnom systéme, "povedal Chuck Schumer z New Yorku. ,
 
Prezident, ktorý kritizoval centrálnu banku, bol obvinený z predkladania politických lojalistov Fedu.

vlajka
 
Len pred niekoľkými týždňami pán Cain, otvorený obhajca pána Trumpa a kritik Fedu, upadol do behu uprostred politickej opozície.
 
Mitt Romney, senátor Utahu a bývalý republikánsky prezidentský kandidát, bol jedným zo štyroch republikánskych senátorov, ktorí povedali, že plánujú hlasovať proti nemu.
 
"Chcel by som vidieť kandidátov, ktorí sú najprv ekonómovia a nie partizáni," povedal pán Romney na webovej stránke Politico v apríli.