Chcete spať pohodlne?

To, že pre kvalitný spánok je potrebné mať vhodný matrac je väčšine ľudí jasné. Mal by sa vedieť čo najlepšie prispôsobiť tvaru nášho tela, mal by byť primerane tvrdý vzhľadom na našu hmotnosť a tiež by na ňom mal byť vhodný poťah. Mnoho ľudí však ani netuší, že to, čo sa nachádza pod matracom, je rovnako dôležité pre kvalitu nášho spánku ako samotný matrac.

elektrický polohovateľný rošt

Podložka pod matracom, alebo rošt, poskytuje matracu stabilitu a flexibilitu a nám tak napomáha k spokojnému spánku. Tieto časti môžu byť z klasického dreva alebo z pružných lamiel, pričom každý matrac je vhodnejší na kombináciu s iným typom roštu. Najmä z nemocničného prostredia určite poznáte polohovateľné rošty, ktoré umožňujú polohovanie v oblasti hlavy a nôh s cieľom poskytnúť vám čo najvyšší komfort pri spánku alebo relaxácií. Ten vám určite zaistí elektrický polohovateľný rošt, ktorého polohu si viete prispôsobovať ovládačom. Tieto rošty sú veľkou výhodou pre osoby so zdravotným znevýhodnením, no ideálny je pre každého, kto má problémy so spánkom, dýchaním, či reumatizmom a taktiež uľahčujú prácu krvnému obehu, keďže si môžete nastaviť polohu, v ktorej budú vaše kolená nad úrovňou srdca. Elektrický polohovateľný rošt naplní vaše očakávania aj v prípade, že si jednoducho chcete dopriať najkvalitnejší spánok a relax.

elektrický polohovateľný rošt

Rovnako ako pri iných typoch roštov aj tento je potrebné skombinovať so správnym typom matraca, aby bol dosiahnutý požadovaný účinok. Vo všeobecnosti sa na elektricky polohovateľný rošt hodí väčšina ponúkaných matracov, no najmenej vhodné sú pružinové matrace, ktoré by sa zmenami polohy mohli poškodiť. Rovnako nie je veľmi vhodné tento rošt kombinovať s matracom s kokosovou vrstvou, ktorá zvyšuje tvrdosť matraca a tým pádom by sa ohýbaním taktiež mohla poškodiť. Najvhodnejšie sú teda penové alebo latexové matrace, ktorých ponuka je veľmi pestrá.