Kilo navyše nemusíte zhadzovať, dá sa elegantne zamaskovať

Obliekať sa podľa svojej postavy je základné pravidlo dobre vyzerajúcej ženy, túto formuláciu správneho odievania poznáme všetky, no niekedy máme sto chutí všetky pravidlá porušiť a povedať si: „no a čo?!“. Je to možno len chvíľková nutnosť zbaviť sa všetkých zaužívaných trendov, pretože určite nechceme byť na ulici terčom výsmechu ak by náš úlet náhodou nevyšiel. Dôležitý je aj vlastný pocit.

Štíhle ženy to majú jednoduché

Kvôli peknej postave si mnoho žien vytrpí podstupovanie drastických diét, ktoré v konečnom dôsledku aj tak nemajú význam, lebo po nejakom čase sú kilá späť aj s bonusom navyše, no ak to inak nejde, musíme to skúsiť. Veď ako budeme vyzerať v tých vysnívaných obtiahnutých šatách, na ktoré si brúsime zuby už dlhý čas? Internetové obchody nás lákajú obtiahnuté šaty na krásne šaty, ktoré majú oblečené štíhle modelky, a tak vyzerajú nádherne, no keď si ich oblečieme my, je po radosti. No nie každá z nás v nich musí zákonito vyzerať ako jaternica, obtiahnuté šaty sa pekne vynímajú aj na plších postavách, no musia spĺňať niekoľko parametrov.

Najčastejšie si kupujeme čierne šaty, pretože táto farba opticky uberá z veľkosti, elastický materiál sa pekne vyformuje podľa kriviek postavy, ale zase nie je žiaduce, aby úplne zobrazila každučký záhyb kože, takže vyberať treba trocha pevnejšie poddajné materiály. Čo sa samotného strihu týka, tak môžu byť v midi dĺžke, mini sa hodia mladým dievčatám, takisto ako aj šaty bez rukávov, ktoré si môže dovoliť už len máloktorá zo žien v strednom veku, no dlhé rukávy dokážu šatám takisto dodať eleganciu a šmrnc.

Tak ktoré si vyberiete?

Farebné variácie tiež nemusia byť iba pre mladšie ročníky, vhodný odtieň dokáže dokonca ubrať aj trocha z veku, takže základné parametre pre obtiahnuté šaty sú jasné: rozlišovať ich treba podľa veku a postavy a potom sa v nich budete cítiť naozaj fajn. Obchody ponúkajú šaty s prestrihom v páse, pod prsiami, s rolákovým golierom či s odhalenými ramenami, so špagetovými ramienkami alebo dlhými rukávmi, pre každú postavu tie pravé.