Linuxové kódovanie ako najdôležitejšia zručnosť


Siedma výročná správa nadácie The Linux Foundation a Dice, ktorá bola uverejnená v stredu, označuje Linuxové kódovanie za najvyhľadávanejšiu open source zručnosť. Kontajnerová technológia založená na systéme Linux je blízko.
Správa poskytuje prehľad o kariérnych trendoch s otvoreným zdrojovým kódom, faktoroch motivujúcich profesionálov v tomto odvetví a spôsoboch, ako zamestnávatelia priťahujú a udržiavajú kvalifikované talenty. Podobne ako v posledných dvoch správach s otvoreným zdrojovým kódom, v tomto roku sa zameriava na všetky aspekty softvéru s otvoreným zdrojovým kódom a nie je obmedzená na Linux.

tučnák

Tohtoročná správa obsahuje údaje od viac ako 750 manažérov prijímania v spoločnostiach, malých a stredných podnikoch a vládnych organizáciách a personálnych agentúrach po celom svete. Je založený na odpovediach od viac ako 6500 profesionálov s otvoreným zdrojom po celom svete.
Linuxové zručnosti patria medzi najvyhľadávanejšie zručnosti v správe z roku 2018, pričom 80% manažérov prijímaných do zamestnania hľadá technických odborníkov so skúsenosťami s Linuxom.

Linux je potrebné znalosti pre väčšinu vstupnej úrovne open source kariéry, pravdepodobne kvôli silnej obľube technológií cloud a kontajnerov, rovnako ako DevOps praxe, z ktorých všetky sú zvyčajne založené na Linuxe, podľa správy.
„Talent s otvorenou technológiou je vysoko náročný, keďže Linux a ďalší open source softvér dominujú vývoju softvéru,“ povedal výkonný riaditeľ nadácie Jim Zemlin.

„Som povzbudený, že spoločnosti každý deň viac a viac uznávajú, že technológia open source je spôsob, ako napredovať v ich podnikaní,“ pokračoval. „Nadácia Linuxu, naši členovia a open source ekosystém sú zamerané na to, aby školenia a certifikačné príležitosti boli vysoko dostupné pre každého, kto ich chce hľadať, a my podporujeme vývojársku komunitu a jej rast všetkými možnými spôsobmi.“

data

Zvýšené úsilie v oblasti náboru
Medzi spoločnosťami a organizáciami, ktoré chcú posilniť talent open source technológie, došlo k nárastu počtu náborových aktivít.
Mierne viac ako polovica (55 percent) respondentov uviedla, že ponúkajú ďalšie možnosti školenia a certifikácie pre existujúcich zamestnancov s cieľom vyplniť medzery v zručnostiach. Táto celková hodnota sa zvýšila z 47% v roku 2017 a iba 34% v roku 2016.