Rekonštrukcia kúpeľne, alebo spravme všetko inak, vznikne nám viac voľného miesta

Ak sa rozhodneme spraviť prvé kroky k rekonštrukcii kúpeľne, hneď zo začiatku máme na výber dve možnosti, ako postupovať. Skôr než započneme prvé úpravy, najskôr si vopred premyslime, či sa rozhodneme konať na vlastnú päsť, alebo sa radšej obrátime na odborníkov a ich profesionálne služby. Výber je pochopiteľne iba na vás, faktorom môže byť vaša znalosť a zručnosť v danom obore, potrebný materiál a znalosť postupu. Ak tieto veci ovládate a disponujete potrebným inventárom, tak je to super a môžete sa pustiť do práce. Aj v prípade šikovnosti a znalosti z vašej strany však treba rátať s náročnejšou prácou, ktorá zaberie približne 10 dní.

zástěna

  • No pre istotu si rozpíšme, čo budeme k tejto činnosti potrebovať:

Projekt a plán, materiál a náradie, stavebné povolenie(najmä ak bývate v paneláku), v neposlednom rade peniaze (pár stoviek eur), no a takisto kontajner, pretože treba rátať s určitým (väčším)neporiadkom.

Priestor
Ak máme tieto veci nachystané a sme si vedomí, ako budú veci prebiehať, následne sa oplatí zvážiť, či uprednostníme formu vane alebo sprchového kúta. To záleží v prvom rade od veľkosti priestoru v danej miestnosti. V tejto časti by som chcel spomenúť, že skvelou a modernou voľbou k realizácii sprchovému kúta je sprchová zástena. Predstavte si sklo bez rámov, ktorého prevedenie pôsobí v kúpeľni veľmi elegantne a zaberie minimum miesta. A ak chceme ušetriť priestoru ešte viac, kúpeľňu môžeme spojiť s toaletou, k čomu nám takisto pomôže práve spomenutá voľba v podobe zásteny. A pozor, myslime ešte na rezervné miesto, kde budeme musieť umiestniť práčku, na tento „detail“ sa nejedenkrát zabudne.

koupelna

Ideme si splniť úradnú povinnosť
Mám také tušenie, že viacerí ste sa zľakli potreby s názvom stavebné povolenie. Veď hej, úrady, byrokracia, čas sa zasekne, ale tak treba to rešpektovať a zamieriť priamo na stavený úrad. Získame povolenie, ale zrejme bude potrebovať ešte statický posudok.