Tri strany jednej mince

Možno ste aj vy počuli názor že odpoveď môže byť správna alebo nesprávna. Teda zlá. No ale takto to ale vôbec nefunguje. Častokrát sa stáva že ani jedna z možností ktoré sa vám na prvý pohľad núkajú nie je správna. V skutočnom živote totiž veľakrát existuje na jednu otázku viac ako jedna odpoveď. Predsa len nie každý môže mať na vec ten istý názor ako práve vy. No to vôbec neznamená že on je ten čo sa mýli. Práve naopak, čo ak sa mýlite vy?

prasátko.jpg

Čo potom. Budete za hlupáka, alebo uznáte že ste sa mohli mýliť a keď nič iné aspoň si vypočujete aj názor druhého. Musíte si uvedomiť že na rozdiel od toho čo sa prezentuje na školách to v živote tak absolútne nechodí. Na školách je žiak múdri vtedy ak sa jeho odpoveď zhoduje s tým čo chce učiteľ počuť. Samozrejme teraz môžete oponovať že aj v živote to tak chodí. Ale to je len dočasná trocha slávy ktorá vám úspech neprinesie. Ak by ste sa opýtali na ulici náhodného okoloidúceho koľko je 1 a 1 jeho odpoveď by bola jednoznačne že 2. No keď sa nad tým zamyslíte trocha ináč tak dve jednotky alebo keď chcete 1 a 1 môže byť kľudne aj 11. Záleží z akého uhla sa nad tým zaoberáte. To je práve ten rozdiel medzi úspešnými a neúspešnými ľuďmi. Alebo ak chcete medzi bohatými a chudobnými. Pretože kde jedny vidia jasný výsledok že sa to nevyplatí, druhý vidia príležitosť a chopia sa jej. Nemusí to vždy vyjsť, ale keď nič iné. Tak nadobudnú aspoň skúsenosť ktorá im do budúcna pomôže dosiahnuť vytúžený cieľ. F. Scott Fitzgerald  vyslovil výrok znaku vysokej inteligencii.

cetny.jpg
 
Znakom vysokej inteligencie je schopnosť udržať si spolu v mysli dve protichodné myšlienky a zároveň naďalej normálne rozmýšľať.
 
Ak sa nad týmto výrokom zamyslíte tak v praxi je tvrdenie že každá minca má dve strany absolútne mylné. Pretože by sme museli prijať fakt že minca nemá hranu. A práve takýto pohľad na vec umožňuje tým úspešnejším dosahovať oveľa lepšie výsledky. Pričom pre niekoho sa to môže javiť ako niečo čo ani nemôže byť fér. Ak sa teda budete najbližšie s niekým hádať, skúste sa pozrieť na vec z jeho strany a sami budete prekvapený k čomu následne váš rozhovor povedie. Druhej strane nielen že preukážete rešpekt ale nebude rozumieť čo sa práve stalo. Pretože tak ako nie každý je schopný prijať fakt že sa mýli Tak nie každý je schopný prijať fakt že mu niekto od koho by to nečakal dá za pravdu.