Ubytovanie v regióne Dolné Považie

Chcete objaviť ďalšie krásy Slovenska z iného uhla pohľadu? Potom vám odporúčame navštíviť región Dolné Považie. Územie je pomenované podľa rieky Váh, ktorá preteká naprieč týmto územím. Región Dolného Považia sa nachádza na západe Slovenska a rozprestiera sa na Podunajskej rovine, konkrétne na Podunajskej pahorkatine. Tvoria ho okresy Galanta, Piešťany, Šaľa, Hlohovec, Trnava a z okresu Nové Mesto nad Váhom 4 juhovýchodné obce. Tento región je známy krásnym prostredím a s množstvom pamiatok. Centrom Dolného Považia je Trnava inak nazývaná Malý Rím. Ponúka množstvo pamiatok, ktoré sa oplatia navštíviť napríklad tu patrí prvý Ranobarokový kostol na Slovensku – Katedrála sv. Jána Krstiteľa, renesančná dominanta Trojičného námestia Mestská veža, Bazilika sv. Mikuláša a iné. Toto mesto dýcha krásnou históriou a architektúrou. Nachádza sa tu množstvo hotelov a penziónov.

Trnava

Medzi mesto ktoré dýcha oddychom, wellnesom patria určite a bezkonkurenčne Piešťany. Je to kúpeľne mesto. Nachádzajú sa sem svetoznáme kúpele, ktoré navštívilo mnoho známych osobností. Nájdete tu veľa luxusných hotelov a penziónov ktoré ponúkajú ubytovanie v Dolném Považie. Medzi ďalšie mesto patri aj Galanta, kde sa nachádza Ranč na Striebornom Jazere kde je možnosť ubytovať sa a aj vyskúšať jazdu na koni ďalej sa tu nachádza aj aquapark Galandia. Kúsok od Galanty cca 7 km sa nachádza vyhľadávané Termálne kúpalisko Sládkovičovo.

kupele Piestany

Čo sa týka netradičného ubytovanie máte to možnosť sa ubytovať na Smolenickom zámku, ktorý určite stojí za navštívenie či ako ubytovaný alebo v rámci prehliadky. Na Dolnom Považí nechýbajú ani letne rekreačne strediska najznámejšie je vodná nádrž Sĺňava pri Piešťanoch, kde si ubytovanie nájdete priamo na brehu priehrady, vodná nádrž Kráľová pri meste Sereď a vodná nádrž Buková, ktoré v letnej sezóne ponúkajú možnosť kúpania.