Vírus zmizol?

Napriek tomu, že v dnešných dňoch sa rozpráva o koronavíruse oveľa menej ako v minulosti, je tu stále. Je prítomný len sme si naňho už asi zvykli. Berieme ho ako súčasť našich životov. Pochopili sme, že keď chceme prežiť, tak sa mu musíme sčasti prispôsobiť. Možno časom zmizne aj sám, možno sa ním premoríme a už nebude taký nebezpečný.

Keď ste chorý, ešte sa testujete? Sledujete si príznaky? Urobíte si aspoň domáci antigénový test? Máte tušenie, či ste v poslednej dobe neprekonali koronavírus? Ste si istý, že je to len nevinná chrípka? Alebo prechladnutie? Nebude to niečo vážnejšie, ako je už spomínaný koronavírus? Neurobíte si radšej test?

krv na prste

Pre prípad výskytu choroby by ste doma mali mať antigénové testy. Môžete tak otestovať samy seba, či ste sa nenakazili koronavírusom. Chytiť ho môžete prakticky kdekoľvek. V obchode, u doktora, v škole, v škôlke, na ihrisku, doma od manžela, na návšteve, na svadbe, na oslave, na úrade, na pošte… kamkoľvek prídete sa môžete stretnúť nejakým infekčným človekom. Ten ani nemusí vedieť, že tento vírus má a tak vám ho odovzdá.

skúmavky v laboratóriu

Prečo by ste sa mali ešte testovať?

Ohroziť svojich blízkych alebo rodinu nechce isto nikto z nás. Preto by ste sa mali radšej otestovať a vyhýbať sa kontaktu s ostatnými ľuďmi. https://www.databazeknih.cz/knihy/ako-sa-dobre-citit-medzi-ludmi-208981 Nie vždy sa dá ostať doma zavretý, ale aspoň na nevyhnutný čas najväčšej choroby by ste sa mohli izolovať od ostatných. Možno tým niekomu zachránite život. Aj pri obyčajnej chorobe by ste sa ako ohľaduplný človek mali vyhýbať kontaktu s inými ľuďmi. Aspoň podľa mojej mienky mi to príde logické a normálne, ak sa chorý človek nevystavuje kontaktu s inými ľuďmi. Choroba je niečo, pre čo by sme mali ostať doma na lôžku. Pre dobré vyliečenie je potrebné oddychovať a naozaj sa liečiť. Nie sa stretávať s inými a vystavovať ich riziku nákazy. Nám by sa to tiež nepáčilo, keby sme sa od niekoho vedome nakazili.