7 domácich trikov, ktoré Vám ušetria v každej situácií

1. Vykurovanie
V zime je pre rodinný rozpočet najviac nákladné vykurovanie. Každý rok sa zvyšujú náklady na komunálne služby, svetlo, plyn a voda. Preto sme sa rozhodli ponúknuť Vám niekoľko tipov, ako ušetriť peniaze na vykurovanie domu.
· Zabaľte dom v tepelne izolačných materiáloch.

šetření

· Namontujte programátorov teploty. Tieto zariadenia súčasne monitorujú komfortnú teplotu v dome a znižujú spotrebu energie takmer o polovicu. Princíp ich pôsobenie – pri riadení spotreby energie v rôznych časových obdobiach, kedy ste doma, kúrenie udržuje požadovanú teplotu, keď ste preč – programovateľný regulátor zníži teplotu v miestnosti na najnižšiu možnú.
· Prilepte fóliu odrážajúcu teplo na oknách. Ide o opticky transparentný materiál so špeciálnym viacvrstvovým povlakom, ktorý je inštalovaný na vnútornom povrchu okna.

2. Pranie
Na čistenie práčky nie sú potrebné drahé čistiace prostriedky. Môžete použiť bežný stolový ocot. Nalejte ho do priestoru na prášok a zapnite dlhé pranie. Po ukončení cyklu váš prístroj bude svietiť čistotou. Jeden trik, ktorý vie len málo ľudí, spočíva v tom, že účinok čistiaceho prostriedku môže byť tiež posilnený octom.

kalkulačka

3. Čisté parapety a okná
Neustále trávime veľa času a energie pri čistení okien. Ale tu je spôsob ako to urobiť s malým alebo žiadnym úsilím. Nalejte sódu na ťažko dostupné miesta (najmä v rohoch). Potom pridajte trochu octu, ak to začne bublať je to dobré. Nechajte to po dobu 10-15 minút, počas tejto doby sa ocot a sóda pohrajú s priľnutým bahnom a hrdzou. Po uplynutí času stačí špinu utrieť papierovou utierkou.

úspory

4. Detské hračky
Detské hračky sú rozptýlené po celom dome. Ležia na podlahe a zbierajú nečistoty z každého rohu, takže je treba ich aspoň raz obmyť. Ale na to môžete použiť práčku. Jednoducho vložte hračky do tašky s jemným okom (tieto sa predávajú v každom domácom obchode) a položte do práčky. Nebojte sa práčka sa nezničí a hračky budú čisté.

5. Vymazať nezmazateľné
Ak sa chcete zbaviť fixky na podlahe alebo na stole, Vašou úlohou je uchopiť zubnú pastu, ktorú naneste vlhkou handričkou (najlepšie z mikro vlákna) a trite. Ďalším spôsobom, ako odstrániť výkresy na stenách, je použiť obyčajnú sódu a špongiu. Vylejte sódu na špongiu, vyčistite vzor a opláchnite vodou. Teraz je vaša stena čistá a čoskoro sa na ňom objavia nové majstrovské diela.

6. Vyčistite mikrovlnnú rúru
Vytlačený citrón, vložte do šálky a pridajte škoricu. Vložte túto šálku do mikrovlnnej rúry a zapnite ju na minimálne 5 – 10 minút. Citrón pomôže vyčistiť a dezinfikovať prístroja škorica pomôže zbaviť sa nepríjemných pachov.

7. Zabudnite na prach
Existuje jeden spôsob, ako nečistiť prach každú hodinu. Na papierový uterák naneste pár kvapiek oleja a utrite poličku. Potom opäť prejdite s papierovou utierkou bez oleja. Zostáva tenká vrstva, ktorá pôsobí ako leštidlo: odpudzuje prach a vytvára lesk.
Existuje ešte mnoho, vyskúšajte ich a Vaša peňaženka sa Vám poďakuje.