A uvidíme všade

Preto by sme ju mali mať zariadenú podľa našich predstáv a využiť každý milimeter pre úložné priestory a spotrebiče, bez ktorých by sme si vlastne varenie ani nevedeli predstaviť. Hlavne na prácu s potravinami potrebujeme vidieť dobre aj večer alebo v dňoch, ktoré sú tmavé a plné dažďa. Preto by nám nemalo chýbať správne osvetlenie kuchynskej linky.

Optimálne pre akúkoľvek zmenu je bezo sporu rekonštrukcia, ale všetko sa dá vyriešiť aj v existujúcej kuchyni. Ale v tomto prípade je potrebné počítať s určitými obmedzeniami, estetickými aj technickými.

kuchyň

A uvidíme všade

Kuchyňa je často spojená s jedálenským kútom alebo rovno obývacím priestorom. Preto musíme do jedného veľkého priestoru vybrať správne osvetlenie, ktoré bude plniť aj niekoľko funkcií naraz. Potrebujeme vidieť na linku a dennom slniečkom môžu disponovať aj skrinky na riad a potraviny.

Aká je ponuka

Všeobecne sa dá osvetlenie inštalovať http://www.blackberryczech.cz/diskuze/viewtopic.php%3Ft%3D3323 aj na dno skriniek, ich boky alebo hore, ďalej potom nad alebo pod nábytok. U novej linky sa dá všetko už zabudovať priamo do nábytku u existujúcej si pomôžete pomocou bodoviek, ktoré sa priskrutkujú alebo pripevníte kovovú lištu so žiarivkami. Môžete využiť tiež veľmi efektívne a stále moderné LED pásiky.

Umelé slnko pod drobnohľadom

Ideál je jeho umiestnenie priamo do korpusu skriniek či zásuviek. Pri otváraní sa stačí len dotknúť vypínača a hneď vidíte, čo je vnútri. Alebo si môžete kúpiť senzory, ktoré fungujú automaticky, čo je veľmi pohodlné.

A ako to bude s pracovnou plochou?

To je v podstate samostatná kapitola, nejde tak ani o komfort, ale skôr o bezpečnosť pri príprave jedál. Osvetlenie by teda malo byť najmä priame, preto sa ponúka jeho umiestnenie priamo nad doskou, kde budete napríklad krájať zeleninu alebo pripravovať mäso do rúry.

moderní kuchyň

Dekorácie a doplnky

Používajú sa napríklad sklenené police. Ďalším atraktívnym riešením je nasvietenie sokla kuchynskej zostavy. Hlavne sa tu budete veľmi dobre orientovať v tme, keby ste napríklad dostali uprostred noci smäd, a už nebudete nikdy potrebovať luster.