Ako sa obliecť na leto podľa typu postavy


Leto sa už blíži a každý chce vyzerať čo najlepšie. Z časopisov a z televízie sa na nás usmievajú vychudnuté modelky. No nezáleží na tom  akú máte postavu ani na tom akú veľkosť nosíte. Dobre môže vyzerať každý. Len treba vedieť ako na to.  Ako teda zakryť na našom tele nedostatky a nechať vyniknúť naše prednosti?

Typy postáv: Prvým krokom k tomu ako vyzerať lepšie je poznať vlastné telo. Na to aby ste vedeli, ktoré vaše partie je lepši zakryť a ktoré majú vyniknúť, je dobré poznať svoj typ postavy. Máme viacero typov postáv s určitými charakteristikami. Typ postavy nemusí na vás presne sedieť. Stačí keď si vyberiete ten, ktorý je vám a vašej postave najbližší.

modelka

Hruška: Prvým z typov postáv je hruška. Tento typ postavy je charakteristický širšou spodnou časťou a užšou vrchnou časťou. To znamená širšie boky ako plecia. Plnšie stehná širší pás. Úzke ramená, menšie poprsie.  Ak ste dole výraznejšie širšia ako hore je toto definitívne váš typ postavy. Pre tento typ postavy je dôležité zvýrazniť vrchnú časť a mierne zakryť tú spodnú. Preto je pre vás vhodné nosiť sukňu do áčka alebo široké nohavice s tmavými farbami. Na vrchnú časť sa na zvýraznenie pliec odporúčajú bundy a saká s výplňami. Topy v jasných farbách a s volánikmi aby upútali pozornosť viac ako vaša spodná časť.

jezero

Presýpacie hodiny: Tento typ postavy je jedným s najobľúbenejších a každá žena po ňom túži. Vaše boky a prsia sú približne v rovnakej veľkosti. No pás máte štíhli. Výraznejší poprsie a guľaté boky váš pás len zvýrazňujú. Pre tento typ postavy sa odporúča nehanbiť sa a predvádzať svoje krivky. Neodporúča príliš obtiahnuté oblečenie, také viac menej priliehavé. Úzke nohavice, ktoré vám zvýraznia postavu. Odporúčajú sa šaty, ktoré zvýrazňujú  pás a taktiež také topy. Ak  nechcete moc zvýrazniť svoje poprsie odporúčajú sa topy bez volánikov a vreciek.

Jablko: Typ jablko má širšiu vrchnú časť tela aj boky ale štíhle nohy. Máte väčšie poprsie a boky. Nevýrazný pás a širšie ramená. No na druhej strane štíhle nohy. Odporúčajú sa topy s výstrihom v tvare v. Voľnejšie či nazberkané topy. Šaty zúžené pod prsiami. Nohavice priliehavého charakteru. Vysoké opätky pomôžu vaším nohám vyniknúť.

blondýna

Jahoda:Typ postavy v ktorom máte panvu užšiu ako ramená. Máte ramená širšie ako boky. Priemerné či menšie poprsie. Nevýrazný pás, no úzke boky a štíhle nohy. Ak máte tento typ postavy pozornosť by ste mali odpútať od ramien smerom k nižšej časti tela. Topy si nikdy nevyberajte so širokými či nariasenými rukávmi. Ani bundy s výplňami. Vhodné sú tmavé topy a svetlá spodná časť. Spodná časť by mala byť zvýraznená preto sa odporúčajú priliehavejšie nohavice. Šatami do tvaru A nič nepokazíte.