Auto odráža našu osobnosť


Samozrejme, ak si vyberáme sami. Ak je vozidlo pridelené alebo firemné, musíme sa zmieriť s tým, čo je. V prípade, že si auto vyberáme podľa svojich predstáv, je v ňom odzrkadlená časť našej osobnosti. Niekto dáva väčší dôraz na bezpečnosť, niekto na komfort, iný zas na silu alebo rýchlosť. Každopádne, vyberáme si podľa toho, čo nás priťahuje. Automobilky robia všetko preto, aby svojím zákazníkom bezpodmienečne vyhoveli. Poďme sa pozrieť, čo ponúkajú tri najpopulárnejšie a zároveň najkonkurenčnejšie nemecké automobilky – Audi, Mercedes a BMW.

červené Audi A8

Srdcom elegán
 
Aj takto môžme nazvať to, čo nám ponúkne vozdilo od značky Mercedes. Tieto vozidlá sú známe najmä svojím komfortom, pohodlnou jazdou a výbavou. Autá od Mercedesu ponúkajú všetky možné vymoženosti, aby vodičovi uľahčili a spríjemnili jazdu. Funkcie ako termovízia, detekcia chodcov, tempomat, nastaviteľný podvozok, asisten pruhov sú viac samozrejmosť ako niečo naviac.
tachometr na nule
Čo sa týka pohonu, Mercedes sa drží starých dobrých veľkoobjemových benzínových motorov, samozrejme s najnovšími technológiami. Preto sú tieto vozdilá známe svojim charakteristickým, hlasným dunením z výfukov. Môžete si byť istý, že v tomto aute Vás bude nemožné prehliadnuť a otočí sa za Vami každý. Preferovaný je pohon všetkých štyroch kolies, čo zabezpečí maximálny komfort a bezpečnosť aj za nepriaznivých podmienok na vozovke.
 
 
Za hranice možností
 
Aj takto by sa dalo nazvať to, čo dokážu vozidlá spoločnosti Audi s ich adaptívnym pohonom všetkých štyroch kolies, ktorý má pre túto automobilku označenie Quattro. Tento pohon dostane ich autá na miesta, kam sa len tak hocijáké bežné vozidlo nedostane. Systém rozkladá silu motora na kolesá na základe toho, ktoré je schopné preniesť ju na povrch čo najefektívnejšie. Toto zamedzuje autu prešmyky, stratu stability, nezdolať strmý a šmykľavý kopec, a mnoho ďalších vecí. Tieto autá taktiež ponúkajú dávku luxusu a komfortu, najmä prémiové triedy ako sú 7 a 8. Autá sú spoľahlivé, bezpečné, no neponúkajú možnosť väčšej zábavy, nakoľko elektronika spraví väčšinu práce za vodiča.

ruka na volantu 
 
Hračka pre veľkých chlapcov
 
Dávka sily, pohon zadnej nápravy, možnosť obmedziť všetkých elektronických asistentov na minimum.Toto robí z vozidiel BMW autá pre odvážnych. Športový duch áut BMW sa nesie v myšlienke nechať všetku prácu na vodiča a doviesť auto na hranice jeho možností. Po vypnutí asistentov sa s autom dá robiť čokoľvek, agresívna jazda je preňho ako ušitá. No napriek tomuto všetkému vozidlá BMW ponúkajú nemalú dávku komfortu. Auto vyzerá luxusne ako vnútri, tak aj vonku. Je štýlové, elegantné, no zároveň pôsobí agresívnym a drvým dojmom. Avšak na jeho zvládnutie treba dostatok skúseností, rozvahy a sústredenia.