Buďte oporou


Skutoční dobrí podnikatelia veľmi dobre vedia, že nestačí len všetko riadiť. Musíte vedieť aj veľmi dobre počúvať, aby ste boli úspešní. Aby ste napredovali, nemôžete si myslieť, že viete všetko najlepšie. To je jedna z chýb, ktorej sa dopúšťa polovica ľudí, ktorí sa dostanú k polovici svojho cieľa. Je len na vás, ako sa k tomu všetkému postavíte. Môžete byť niekým, kto nielen rozdáva rady, ale aj tým, kto vie dobré rady prijať. Nikdy neviete, ktorá môže pasovať práve vám.
tým lidí
Chodievajte na prednášky
Nikto učený z neba nespadol a verte tomu, že ani vy. Aj keď máte ohromné množstvo skúseností, neznamená to, že nemôžete mať ďalšie. A tie naberiete hlavne tým, že budete chodiť na rôzne prednášky a semináre. Nikdy si nemyslite, že viete všetko najlepšie. Neviete. A môžete sa toho veľa naučiť aj od mladších a menej skúsených. Je to vždy len o tom, ako si nastavíte svoju myseľ. Veľmi dobre viete, že pokora je cesta.
letadlo v oblacích
Inšpirujte druhých ľudí
Nemusíte vy sami usporiadať seminár či niečo iné. Nemusíte chodiť rozprávať o svojich úspechoch a chybách. Úplne postačí, keď budete odpovedať na otázky ľudí, ktorí práve začínajú. Nemusíte byť predsa expert. Je však dobré, keď niekoho motivujete. Zákon príťažlivosti funguje aj v tomto prípade, preto všetko, čo dáte druhým ľuďom bez toho, aby ste niečo očakávali naspäť, späť vždy dostanete. Buďte verní sami sebe, ale nikdy si o sebe nemyslite, že ste niečo viac ako iní ľudia. Nie ste. Všetci sme si rovní a myslieť si, že nie je správne poskytnúť radu niekomu, kto vám bude v budúcnosti konkurovať, je skutočne veľmi smiešne.
Nepodceňujte svoju silu, ale odovzdajte jej trochu aj ľuďom, ktorí potrebujú nakopnúť. Vy by ste to vo svojich začiatkoch neocenili? My si myslíme, že určite áno a je načase, aby ste si to priznali. Každý predsa potrebuje pomocnú ruku.