Izba pre študenta


Aj vy máte doma puberťáka, ktorý nevie, čo so sebou? Deti rastú naozaj veľmi rýchlo ani sa nenazdáte a sú z nich mladí dospeláci, ktorí práve nastupujú na strednú školu a myslia si, že všetko vedia úplne najlepšie. Je veľmi ťažké zniesť prechod vášho jediného pokladu od bábätka až k dospelej osobe. No mali by ste to rešpektovať a nesprávať sa k nemu ako k malému, hlavne vtedy, keď sa tak už vôbec necíti. Keď mu dáte pocítiť, že ho beriete ako seberovného, uvidíte, že bude schopný brať na seba viac povinností.

 student a počítač

Zariadiť detskú izbu však nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Na jednej strane si ľudia myslia, že je to ľahké, jednoducho sa zbaviť všetkých detských prvkov. No zariadiť izbu bez toho, aby ste svojho puberťáka nejako podráždili? To je asi trochu nemožné.

 

1. Pýtajte sa ho, čo vlastne chce.

Ak je niečo skutočne dôležité, tak je to práve jeho názor. Predstavte si, ako sa poteší, keď si ku nemu sadnete a opýtate sa ho, akú by chcel alebo chcela mať izbu. Vaše dieťa bude skutočne nadšené a šťastné z toho, že chcete, aby malo izbu podľa seba. Nie je na škodu, keď budete mať nejaké návrhy, ale rešpektujte ho, ak s nimi nebude súhlasiť.

 útulná kancelář

2. Poriadny stôl a stolička je základ.

Ak nad niečím musíte skutočne veľmi premýšľať, tak je to určite kúpa písacieho stola a vhodnej stoličky. Je dôležité, aby malo vaše dieťa priestor na to, aby sa mohlo realizovať. Okrem toho na strednej škole budú mať oveľa viac úloh, preto to automaticky znamená, že pri tom stole budú tráviť naozaj veľmi veľa času.

 

3. Dbajte na matrac.

Aj keď poriadny matrac stojí naozaj nemalé peniaze, nikdy nezabúdajte na to, že aj keď vaše dieťa vyzerá dospelo, ešte stále je vo vývoji. Práve preto potrebuje naozajstnú kvalitu. Kvalitný spánok je základom všetkého. Myslite na to, keď budete kupovať posteľ a matrac.