Celoživotný boj s kilami

„Ja asi nikdy neschudnem…“ Toto vyslovujeme často, keď sa nám nedarí udržať si kilá pod kontrolou. Dnes ľudia trpia nedostatkom pohybu a až príliš častým rýchlym občerstvením, a to sa potom často odráža na tom, ako vyzeráme. Niekto má predispozíciu od svojich rodičov a trpí nadváhou už od detstva. Niekto sa k nadváhe či obezite dopracoval postupne. Oba prípady sa však dajú napraviť. Stačí len vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a urobiť niečo pre to, aby sa to zmenilo. Nerozumné diéty a hladovky možno nie sú po chuti každému, ale pravdupovediac, nie sú ani efektívne a riešiace základ problému.

jablko

Ten spočíva v tom, že sa nezdravo stravujeme, prijímame viac energie ako vydávame. Naša strava obsahuje veľké množstvá sacharidov, ktoré sa nespaľujú dostatočne rýchlo a ukladajú sa v podobne tukových vankúšikov, ktorých sa neskôr nevieme zbaviť. Pri hladovaní sa síce načas zbavíme niekoľkých kilogramov, ale keď sa vrátime k normálnemu, teda nášmu starému spôsobu stravovania, kilogramy sa rýchlo vrátia a niekedy sa k nim pridajú aj nejaké ďalšie. Veru, jo-jo efekt vie potrápiť mnohých chudnutia chtivých ľudí a mnohokrát ho berú ako zlyhanie a prestanú sa snažiť veriac, že im sa to nikdy nepodarí.

váha

Riešenie existuje
Skutočné chudnutie by malo byť postavené na zdravej a vyváženej strave, ktorá bude založená na vysadení sacharidov, ktoré nášmu telu v skutočnosti nedávajú nič pozitívne. Takouto možnosťou je aj cyklická ketogénna diéta, ktorej základom je prijímanie jedla bohatého na bielkoviny, minerály a vitamíny, ktoré telu dajú všetko, čo potrebuje. Keď organizmus vysadí príjem sacharidov, dostane sa do stavu takzvanej ketózy a energiu začne získavať spaľovaním vlastných tukov. A o to presne ide. Zbaviť sa tukov tam, kde ich nechceme mať a pritom nehladovať. Pri tomto druhu diéty je dôležité pravidelné stravovanie, čiže telo sa nevyhladuje a neukladá ďalšie tuky do zásoby. Aj chcete naozaj efektívne redukovať svoju váhu natrvalo, je potrebné to robiť rozumne. Tak máte istotu, že sa dostavia rýchle a trvalé výsledky.