Civilizačným chorobám nezabránite, ale svoj život zmeniť môžete

Aj napriek tomu, že žijeme na území kontinentu, ktorý nie je označovaný za takzvaný „tretí svet“, netrápi nás nedostatok jedla, vody, hygieny, máme kvalitné príbytky, vozíme sa dopravnými prostriedkami a máme na každom rohu lekáreň, aj napriek tomu hrozivo vysoký počet ľudí trpí ochoreniami, mnohí dokonca vážnejšími. Sú to takzvané civilizačné choroby, ktoré nám prináša táto technologicky prosperujúca, ale na zdravie nehľadiaca doba.

běh

Za tieto ochorenia môže i systém, doba, skrátka smer akým sa naša spoločnosť uberá, ale popravde, z veľkej časti si za to môžeme aj ako jednotlivci, predsa máme vlastný rozum a schopnosť neprispôsobovať sa úplne všetkému. Môžeme skúsiť hľadať zdravšie alternatívy tohto „naprogramovaného“ životného štýlu väčšiny. Nemusíme čakať na to, kým sa lepším a hlavne zdravším smerom vyberie celá spoločnosť (to by sme sa zmeny nedožili), každý by mal začať v prvom rade sám od seba. Ak sa tým krokom vyberieme najskôr my, potom máme morálne právo odporučiť dotyčný krok aj druhým.

• Nehľadiac na najťažšie ochorenia, k akým sa radí napríklad rakovina, poznáme ešte viac typov civilizačných ochorení, ktoré takisto nie sú príjemné a ich ignorovaním nás takisto môže dostihnúť totožný, ten najhorší výsledok, ktorý dúfam nemusím spomenúť.

Vysoký krvný tlak, obezita, ťažké dýchanie , bolesť na hrudi, nadmerná únava,…
Všetky tieto problémy vedú ruka v ruke k infarktu, alebo k podobnému neželanému scenáru.

příroda

Takéto začiatky koncov sa však nemusia týkať už iba starých ľudí tak ako kedysi, dnes je k týmto problémom a ochoreniam náchylnejších veľa pomerne mladých ľudí, či tá stredná generácia. Žiaľ, čísla hovoria jasne. Preto sa vo vlastnom záujme pokúsme nájsť cestu ku svojmu zdraviu a k zdravšiemu životnému štýlu, o ktorého praktizovaní nájdete ešte množstvo iných, konkrétnejších rád v podobe internetových článkov.