Ekonomický regálový systém, ktorý zabezpečí správny chod vášho skladu

Bez niektorých systémových riešení sa nezaobíde sklad, ktorý má byť efektívny, hospodárny, prehľadný a bezpečný. Práve všetko spomenuté pomáha v skladových priestoroch docieliť regálový systém. Regálový systém sa považuje za skladovú techniku, ktorá šetrí nielen priestor, ale aj dodatočné náklady, čas či pracovnú silu v každom sklade.

regály

Prednosti regálového systému


Regálový systém zabezpečuje, aby bol v uskladnenom tovare poriadok a prehľad. Týka sa to jednak príjmu tovaru na sklad, ale aj jeho výdaju zo skladových priestorov. Regálové systémy sú navrhnuté tak, aby v sklade došlo k maximálnemu využitiu skladových priestorov, znižovaniu prevádzkových nákladov a aby sa súčasne stala skladová plocha bezpečnou. Konštrukcia regálových systémov je vyrobená z materiálov, ktoré odolávajú aj vysokej nosnosti a súčasne si zachovávajú svoju bezpečnosť. Vďaka svojej variabilite a jednoduchej manipulácií sa regálové systémy pružne prispôsobia aktuálnym potrebám vášho skladu.

Rozdelenie regálových systémov


Vzhľadom na to, že sa regálové systémy stali skutočne obľúbenou logistickou pomôckou, nájdeme ich vo viacerých vyhotoveniach. Tiež nám ponúkajú viaceré riešenia, ktoré maximálne uspokoja skladové potreby. Regálové systémy možno rozdeliť nasledovne:

  • regálové systémy pre kusový tovar – cieľom všetkých skladov je zabezpečiť maximálnu ochranu a prehľadnosť skladovaného tovaru. Platí to nielen v prípade zásob na sklade, ale aj vychystávania hotových výrobkov na prepravu ku konečnému spotrebiteľovi. Tovar by tiež mal byť ľahko dostupný, aby bolo možné s ním manipulovať vždy, keď je to potrebné. Medzi základné regálové systémy, ktoré sú určené na skladovaniu kusového tovaru patria policové regály, regálový systém pre automatizovaný sklad, spádové regály, viacposchodové regály či priebežné regály určené na skladovanie kusového tovaru.
  • regálové systémy pre palety –sú primárne určené na skladovanie tovaru, ktorý je uložený na paletách. Nezáleží pritom na tom, či sa jedná o klasické euro palety, alebo o iné štandardizované palety. Tieto systémy sú konštrukčne navrhnuté tak, aby dokázali odolať aj veľkej záťaži. Súčasne je tiež možné palety na takýchto regálových systémoch stohovať a zabezpečiť tak maximálne využitie skladovej plochy.
  • špecializované regálové systémy – pri preprave a skladovaní tovaru sa stretávame aj s nadrozmerným tovarom, ktorý je výnimočný svojou veľkosťou, dĺžkou a váhou. Existujú aj takéto regálové systémy, ktoré však musia byť navrhnuté individuálne, na základe skladových potrieb a možností.

systémové regály

Regálové systémy by mali byť v prvom rade kvalitné. Ak aj vy hľadáte spoľahlivého predajcu, ktorý má vo svojej ponuke široký výber paletových regálov za priaznivé ceny, ktoré sú známe aj svojou kvalitou, navštívte stránku www.bito.com, kde nájdete nielen širokú ponuku skladových riešení, ale aj kontakt na osoby, ktoré vám v prípade otázok z oblasti skladovania tovaru ochotne poradia.