Interiérové dvere zo skla alebo v jednoduchosti je krása

Ak sa pozrieme na materiál, akým je sklo, všetci vidíme jeho jednoduchosť, no zároveň elegantnú vizuálnu stránku s dávkou luxusu a estetiky. Ide o dokonalý príklad tvrdenia, že v jednoduchosti je krása. No „jednoduchosť“ aj napriek tomu nie je v prípade skla zrejme ideálnym pojmom, nakoľko sklenený materiál nášmu interiéru (ako aj exteriéru) poskytuje hneď niekoľko orignálnych a len ťažko nahraditeľných vlastností.
Pôsobí na nás akýmsi čistým dojmom, ale priznajme, že starosť nám robí jeho krehký dojem. A to najmä v prípade, ak ide o interiérový prvok, ktorých chceme pravidelne využívať typu sklenené dvere na mieru. Tu však môžu ísť pochybnosti a obavy stranou.

dveře na míru

  • Pri výrobe celosklenených dverí sa používa kalené či tvrdené sklo, ktoré je veľmi odolné voči nárazom, respektíve niekoľkonásobne odolnejšie, než sklo obyčajné. Celý proces výroby navyše podlieha prísnym bezpečnostným normám v dôsledku toho, že ide o prvok určený k pravidelnému používaniu v miestnostiach, kde sa nachádzajú ľudia.

konstrukce
Zo začiatku sme tak vraveli najskôr o obchodných centrách či kancelárskych priestoroch, kde ľudia uvítali odvzušnenosť celoskleneného dizajnu, ktorý navyše dokonale prepúšťa potrebné svetlo. Aj z tohto dôvodu je prísnosť z pohľadu bezpečnosti logickým následkom. No originálne vlastnosti ako priepustnosť svetla, odľahčenosť, krásny dizajn a schopnosť zväčšovať priestory sa zapríčinili o to, že dnes sa variant celosklenených dverí nachádza takisto v mnohých bežných domácich interiéroch, ktorým dodal tú správnu dávku elegancii a tiež istého luxusu.
Typ celosklenených dverí sa už nachádza aj v bežných rodinných interiéroch
Zavedením sklenených dverí do nášho interiéru získame hneď niekoľko pozitív naraz. Okrem originálnej a modernej vizuálnej stránky, ktorá obohatí celý priestor získame tiež funkčnosť. Rovnako docielime komfortnejšiu atmosféru v priestore, kde sa tento vzdušný a estetický materiál bude nachádzať.