Jedlo ako pomocník pri sústredení sa


●     Čokoláda
Mýtus, že si túto pochúťku máte odopierať, je dávno zvrátený! Voľte však tú s čo najvyšším podielom kakaa, nikdy neklesnite pod 70% obsah kakaa! Horká čokoláda je plná antioxidantov a vedci z mnohých prestížnych univerzít dokázali jej benefity v desiatkach štúdii.

prospekt

●     Orechy
Najmä tie vlašské, ktoré náhodou svojim tvarom pripomínajú ľudský mozog. Obsahujú zdravé ruky, ktoré povzbudia mozgovú činnosť a dodajú Vám tú správnu energiu.

●     Avokádo
Ďalší, mimochodom tiež veľmi zdravý, zdroj tukov. Tuky sú veľmi dôležité, pretože väčšina mozgu je tvorená práve nimi. Avokádo si môžete pripraviť na tisícky spôsobov, preto sa od neho ľahko stanete závislými!

●     Losos
Vďaka obsiahnutým omega-3-mastným kyselinám je losos tiež dobrý priateľ Vášho mozgu. Okrem napomáhania sústredeniu tiež vylepší Vašu pamäť a pôsobí ako prevencia proti rakovine.

pytel

●     Listová zelenina
Hodí sa skvelo ako príloha k rybám, napríklad k vyššie spomenutému lososu. Obsahuje vitamíny A a K, železo, antioxidanty, pôsobí ako prevencia proti demencii a poskytuje pomalý zdroj cukrov, vďaka čomu budete čulý dlhšiu dobu.

●     Celozrnné výrobky
Existuje mnoho štúdií, ktoré preukazuje účinnosť výrobkov z celozrnnej múky. Celozrnný chlieb ponúka mnoho spôsobov, ako si pripraviť napríklad chutný sendvič, do ktorého môžete pridať aj iné prísady z tohto článku, ktoré Vám pomôžu k lepším výkonom.

●     Čučoriedky
Sú jedným z jedál, ktoré by ste mali jesť každý deň. Sú doslova a do písmena plné hodnotných antioxidantov a vitamínov, zdravých cukrov, ktoré Vás nabijú energiou na dlhú dobu. Nesmieme zabudnúť spomenúť hodnotnú vlákninu, ktorá sa spoľahlivo postará o Váš tráviaci trakt a pomôže tomu, aby ste sa cítili sýty naozaj dlhú dobu.

sendvič

●     Žuvačka
Uznávame, nejedná sa tak celkom o jedlo, existujú však štúdie, ktoré dokazujú, že žuvanie žuvačiek počas stresových situácií a situácií vyžadujúcich hlboké sústredenie, napomáhajú k lepším výkonom. Nakoľko je tento fakt aj preukázaný, je mierne nepochopené, prečo väčšina autorít v školstve považuje žuvanie žuvačiek, za predpokladu, že je v rámci slušnosti tiché a nenápadné, ako niečo neslušné a zakázané.