LED panely – kde áno a kde nie

Oslovili vás LED panely? Aj nás, preto manžel kúpil hneď asi desať kúskov a začal ich montovať do celého domu. prvý mesiac sme z nich boli nadšení , no potom sme prišli na to, že led panel ledprodukt nie je úplne ideálnym riešením do všetkých priestorov. Sám o sebe, je super. Svetlo je krásne rovnomerné, silné, nebliká, pnel je studený, takže ho môžete pokojne dať aj na nižšie miesta alebo nad kuchynskú linku.

Maják so zapáleným svetlom v tme

Veľké „ALE“ panelov spočíva v tom, že svetlo je niekedy až príliš silné. Áno, niektoré produkty majú možnosť nastavenia konkrétnej intenzity osvetlenia, no tie, ktoré sme si kúpili my, svietili buď veľmi silno, alebo príliš slabo. Chápete, nebol na nich žiadny medzistupeň, ktorý by nám vyhovoval napríklad v spálni alebo v obývačke pri pozeraní televízie. No, a to sa už vlastne dostávam k tomu, kde sa podľa môjho názoru panely nehodia. Prvým miestom je spálňa. Hlavne pred spaním je svetlo veľmi silné a keď napríklad v noci idete na záchod, tak tou žiarou zobudíte aj toho, kto leží vedľa vás a na záchod nejde. Áno, riešením je malá lampička, no keď je človek rozospatý, tak si to niekedy neuvedomí a pre toho druhé to skutočne nie je nič príjemné. Ďalším miestom je spomínaná obývačka. Pri pozeraní televízie sa nám skutočne panel neosvedčil.

Pootvorené dvere, cez ktoré presvitá svetlo

Tak, a teraz poďme k miestnostiam, kde sa panely hodia ako, ako sa hovorí, riť na šerbeľ! Kuchyňa, pracovňa, detská izba – konkrétne osvetlenie pracovného stola pre dieťa – ďalej chodba, schodisko a taktiež vonkajšie priestory, ako je terasa či altánok a taktiež garáž, či dielňa. V kuchyni môžete dať panely priamo nad linku. V prvom rade budete vidieť, čo robíte a okrem toho dosiahnete veľmi dobrý efekt. Toto sú miesta, kde by som vám tento typ osvetlenie vrelo odporúčala. Svetlo je silné, takže pri práci vidíte každý detail toho, čo robíte. Svieti rovnomerne, ako som už povedala, a nebliká, takže doslova a do písmena, ideálne riešenie!

Zapálená sviečka v tme