Malými krokmi k lepšiemu životu


Dôvodov, prečo začať viac a viac myslieť na kvalitu svojho života, je nespočetné množstvo. Určite Vám práve teraz niekoľko napadlo. Tento článok bude o podniknutí malých krokov, ktoré však urobia veľkú zmenu.

1.Ospravedlňte sa
Každý z nás niekedy niekomu ublížil, či viac, či menej. Aj keď ste presvedčený, že daný človek na to už dávno zabudol, nemusí to tak byť. A Vaše svedomie môže ťažiť aj Vás, čo sa zdanlivo neprejavuje, no v skutočnosti to ovplyvňuje celý rad iných vecí. Preto prehltnite hrdosť, ak je pre Vás problémom, a úprimne sa ospravedlňte. Uvidíte, ako sa i Vám uľaví.

zábava

2.Odpustite
Takisto ako ste Vy niekomu ublížili, dozaista niekto niekedy ublížil Vám. Možno sa Vám ospravedlnil, možno nie, to už je na ňom. Ak však chcete žiť harmonický život, nie je v ňom priestor na hnev. Aj keď sa cítite dotknuto, skúste sa vcítiť do človeka, ktorý Vám ublížil. Najčastejšie ubližujú ľudia, ktorí sa boja, alebo sami so sebou nemajú dobrý vzťah.

3.Spomínajte s láskou
Každý má vo svojej minulosti bolestné udalosti, cez ktoré sa takmer nepreniesol. Avšak, určite sú okamihy aj pekné. Spolu tvoria Vašu minulosť, ktorú už nezmeníte, preto sa musíte snažiť prijať ju. Práve ona Vás z veľkej časti tvorí a práve vďaka nej ste tam, kde teraz ste. A Vaše myslenie je to jediné, čo ovplyvniť môžete, preto nedovoľte, aby Vám Vašu budúcnosť kazili bolestné spomienky.

pes

4. Urobte dobrý skutok
O sile dobrých skutkov sme sa učili maximálne na prvom stupni základnej školy, čo je veľká chyba! Dobré skutky sú niečo, čo môže zmeniť svet k lepšiemu. Preto cez víkend neseďte doma na gauči, ale choďte vyvenčiť psíkov do miestneho útulku. Alebo kúpte vodu žobrákovi na ulici. Možností je veľa na každom rohu a verte – vráti sa Vám to a Váš deň sa razom rozžiari.

5. Skúste jógu
Je úplne jedno, či zostanete v pozíciach nenáročných, alebo si trúfnete na tie,  ktoré vyžadujú silu a flexibilitu. Faktom zostáva, že jóga Vám zmení život. Sústreďte sa na dýchanie a uvoľnite sa, už po pár minútach Vám bude lepšie. S čistou mysľou budete mať nadhľad a budete podávať lepšie výkony, zároveň budete mať pocit, že robíte niečo pre svoje telo. Jóga je veľmi nenásilný spôsob, ako si jemne vyformovať svaly a získať atraktívnu flexibilitu.

tanec

6. Vyrazte do prírody
Horský vzduch a farby prírody nepôsobia na dušu človeka inak, ako blahodárne. Tu na Slovensku je príroda nádherná, preto by bola škoda nevyužiť pekný víkendový deň na prechádzku hoc len po lese sa domom. Uvidíte, ako o všetkom premýšľate a aký oddýchnutý sa vrátite!