Moderné hliníkové pergoly sú jednoznačne jednotkou vo svete zastrešenia terás!

Neexistuje snáď nikto, kto si navrhne projekt domu bez toho, aby v ňom chýbala krásna terasa. To je predsa jedným z dôvodov, pre ktorý sa sťahujeme z panelákových bytov priamo do domu aj za cenu, že budeme o niečo ďalej od mesta. Dom poskytuje majiteľom mnoho výhod najmä v letných teplých mesiacoch. Stačí vyjsť na terasu, dať si kávu či obed pri stole a pozerať sa na svoju krásnu záhradu či šantiace deti v bazéne. Každá terasa by však mala mať tienenie, ktoré poskytuje majiteľom ochranu nielen v prípade, keď je slniečko príliš silné, ale aj vtedy, keď začne pršať či snežiť. Hliníkové pergoly sú preto to pravé pre vašu terasu!
hliníková pergola

Aké kritériá zvážiť pri rozhodovaní o zastrešení terasy?


Bez zastrešenej terasy dnes už snáď ani nenájdeme dom. Výber je však vcelku široký, a preto môže byť pre majiteľov domu problém vybrať to pravé. Medzi základné kritériá výberu patrí jednoznačne životnosť a vzhľad zastrešenie. Chceme nájsť príjemný kompromis za rozumnú cenu. Hliníkové pergoly spĺňajú obe kritériá v jednom. Sú totiž vyrobené z kvalitného materiálu, ktorý však napríklad oproti drevu pôsobí veľmi jemne. Hliníkové pergoly sú naozaj tenké a na pohľad príjemné. Zabudnite na klasický hliníkový vzhľad. Nové technológie umožňujú povrch prispôsobiť želaniu zákazníka, a tak je aj v tomto smere výber dostatočne široký. Nič nepokazíte, ak vašu hliníkovú pergolu zladíte s farbou okien a dverí. Čo sa týka tvaru jednotlivých hliníkových častí, takisto máte pomerne voľnú ruku.
venkovní pergoly

Ďalšie plusy hliníkových pergol


Hliníkové pergoly sú zdajú byť ideálnym riešením pre zastrešenie terasy. Možno to znie príliš oslavne, avšak nepoznáme jedinú vec, ktorú by sme im mohli vytknúť. Nepochybne najväčšou výhodou je to, že sú skutočne ľahké. To sa nedá povedať o drevených pergolách, ktoré by mohli svojou váhou zaťažiť základy domu a narušiť jeho statiku. Pri hliníkových pergolách toto riešiť nemusíte. Ich hmotnosť predstavuje približne 600 kilogramov. Montáž je jednoduchá, a tým že sú ľahké, aj veľmi rýchla. Keď porovnáte rýchlosť dodania hliníkovej a drevenej pergoly, aj v tomto tá hliníková vyhráva. Užívať si ju môžete začať po 2 až 3 týždňoch od objednania.

Spoznajte ďalšie výhody hliníkových pergol na webovej stránke https://www.mikendapresent.sk/.