Náramkové hodinky opäť


Už sme si začínali myslieť, že hodinky na zápästie už dávno vyšli z módy a dokonca sa stali zbytočnými. Dnes ľudia zo sebou denne nosia vo vreckách smartfóny, vďaka ktorým majú prístup ku všetkým informáciám i zábave a to nonstop. O informácii poskytujúcej presný čas na určité časové pásmo nehovoriac.
bílé hodinky
Lenže náramkové hodinky taktiež pokročili s dobou a opäť sa stávajú obľúbeným doplnkom.
Tentokrát sa však jedná o Smart hodinky.
To znamená, že tieto hodinky disponujú funkciou bluetooth, operačnou pamäťou RAM, operačnými systémami ako Android či iOS, procesorom, úložným priestorom a niekedy i inými vecami, napríklad pripojením wi – fi. V podstate sa jedná o podobné funkcie, ako keby sme vlastnili spomínaný smartfón, no pritom vzhľad tohto produktu jednoznačne hovorí, že sa jedná o náramkové hodinky.
Takisto ako u tabletov, smartfónov a počítačov, i u týchto hodiniek máme pestrý výber, rôzne ceny, rôzne funkcie a rôzne parametre.
chytré hodinky
V skrátenej verzii Vám to poviem následovne:  Hodinky Smart sa pohybujú v cenách od 30 eúr až po 700 eúr. Takže podľa ceny usudzujem, že sa jedná o rôzne, navzájom odlišné typy, pričom sa odlišujú množstvom funkcií, výkonom procesora a veľkosťou úložného miesta.
inteligentní hodinky
Ceny
Zoberme si fakt, že solídny počítač stojí 500 eúr a niektoré drahšie Smart hodinky 450, dokonca 700 eúr. A to som ani nespomenul model od Applu s názvom Apple Watch 2, ktoré stoja minimálne 410 eúr, pričom najdrahší typ až neuveriteľných 1530 eúr /!/.
Typ Smart hodiniek za 30 eúr
Najlacnejšie hodinky v hodnote 30 eúr nesú názov Carneo U8, pričom disponujú funkciou bluetooth 3.0, majú plnú podporu operačného systému Android. iOS funguje iba obmedzene. Hodinky majú dokopy 20 funkcií, obsahujú mikrofón, reproduktor a 230 mAh akumulátor.
•        Ide o celkom slušný a zaujímavý produkt, ktorého cena je nízka zrejme kvôli displeju, ktorý je síce dotykový, no celkový výzor by som ohodnotil ako nič moc. Ale funkcie sú fajn.