Nový tovar- počkať, alebo ihneď kúpiť?


Už sme isto zažili situáciu, kedy nás oslovil určitý tovar, ktorý bol v tom čase novinkou. Niektorí z nás si ho odviezli z predajne ihneď, iní si počkali, porovnávali a šetrili.

elektronika

Do pol roka je dostupná a rozšírená recenzia z každej strany. Podľa nej sa cena udrží, alebo prudko klesne. Tak si potom predstavme sklamanie ľudí, ktorí to s čakaním nevydržali a svoje ťažko zarobené peniaze minuli v prvé dni, kedy bol istý produkt dostupný a za pol roka je tovar nepopulárny a stojí podstatne menej.
•        Správna a objektívna recenzia by mala obsahovať názory odborníkov z odboru daného produktu, teda napr. elektra a v neposlednom rade skúsenosti uživateľov, ktorí si produkt zakúpili.

těstoviny

Recenziu beriem poväčšinou objektívne, ale niekedy mám pocit, že mi záleží hlavne na názore bežných ľudí, ktorí už s daným tovarom majú zážitky. Odborníci do svojho hodnotenia podstatnou mierou zahrňujú i detaily, ktoré mňa osobne niekedy nezaujímajú. Práve v tých detailoch môže mať produkt plus, lenže mňa neosloví a za ten plus zaplatím. Preto mám rád hlavne bežné názory ľudí, ktorí sa pri kritike a hodnotení zameriavajú hlavne na základnú využiteľnosť výrobku. Na detaily si moc nepotrpím.

Pokiaľ mala recenzia v celku veľký úspech, cena zostáva skoro nemenná a teda trochu vysoká, ale zasa za kvalitu treba zaplatiť. Do takéhoto tovaru síce teraz investujeme viac, lenže potom máme pokoj na dlhú dobu, pretože investovať ďalej nebudeme musieť a naviac si tovar užijeme naplno a prinesie nám pozitívnu náladu, ktorá je potrebná pre každodennú činnosť.

náklady

Ak však recenzia dopadla fiaskom, následne zbadáme, ako je nám tovar doslova nútený za smiešnu cenu. Veľké predajne totiž zacítili, že tentokrát invvestovali zle, preto sa chcú produktu čo najskôr zbaviť a získať z neho aspoň nejaké peniaze. V tomto prípade kúpu neodporúčam, pretože výrobok zrejme nebude mať u nás využitie a bude nám skoro nanič, pričom môžme hľadať a kupovať ďalej.