STARÉ VECI V NOVOM ŠATE

Staré tričká
Ak vás už tričko omrzelo, skúste ho prefarbiť. Farbenie je jednoduchý spôsob ako vdýchnuť nový život do starej veci. A ak to nestačí, na rad prichádzajú nožnice a ihla s niťou. Zo starého trička sa dá vyrobiť úplne nový top, po menšej úprave z neho môže byť pekná plážová taška, nová sukňa alebo hračka pre domáceho miláčika. A nikto neuverí, že ste si nový náramok, opasok alebo koberček uplietali z trička nastrihaného na tenké pásiky.

plechovky

Krabice, plechovky a sklenené fľaše
Menšie krabice oblepte ozdobným papierom, látkou alebo namaľujte obľúbenou farbou a použite ako úložný priestor na drobnosti. Tie väčšie krabice dokáže kreatívna mamička pretvoriť na detskú kuchynku, auto pre malého pretekára alebo na nádherný hrad pre princeznú. Ak potrebujete vykrajovačku na cesto, odkladací priestor na gombíky alebo chcete pestovať bylinky na parapetnej doske, postačia vám na to plechovky. Pretože sú veľmi tenké a dajú sa ľahko rezať, nebude problém si vyrobiť nový svietnik. Lampášik si môžete jednoducho vyrobiť aj zo zaváraninových pohárov, ktoré buď oviniete ozdobným drôtom, namaľujete farbou alebo natriete lepidlom na ktoré nasypete morskú soľ či kokosovú múčku. Fantázii sa medze nekladú.

svíčky

Letáky a telefónne zoznamy
O pletení z papiera už počul asi každý. Starý papier sa nastrihá na hrubšie pásiky, ktoré jednoduchým namotaním na tenkú ihlicu alebo drôt vytvoria ruličky. Upliecť si môžete jednoduché dekorácie ako zvončeky, hviezdičky alebo venčeky, tí zručnosti si môžu vyrobiť rôzne košíčky, podnosy či šperkovnice.

Palety
Určite staré palety nevyhadzujte. Môžete si z nich spraviť záhradný nábytok, posadiť do nich kvety alebo poslúžia ako oplotenie. Manželská posteľ vyrobená z drevených paliet taktiež každého záujme.

noviny

Väčšie nádoby
Staré hrnce, misky alebo drevené debničky ešte môžu po menšej úprave poslúžiť ako kvetináče. A ak ste vždy túžili po záhradnom jazierku s rybičkami, ale nemáte na to priestory, skúste tento nápad. Starú vaňu zakopte, naplňte ju vodou a jednoduché jazierko je na svete.