Amazon Go


Pozrime sa až do ďalekého štátu Washington, konkrétne do mesta Seattle.
Tam otvorili vôbec prvý obchod známej firmy Amazon. V prípade rozrastu týchto nákupných centier by sa tak zmenil spôsob nákupov a v prípade pravdepodobnej popularity, by boli nákupné centrá s názvom Amazon Go významným ekonomickým faktorom. Určite by sa tieto predajne začali stavať i v Európe a zažii by sme revolučný pokrok v oblasti nakupovania. Nevravím už len o virtuálnom nákupe, na tom už nie je nič nového.

symbol

Ide o nákupné stredisko s priestorom, skrátka fyzickou podobou. Budova, do ktorej prídete a nakúpite. Avšak nechcem použiť spojenie normálny obchod, pretože je na vyššej úrovni. Je ukážkou budúcnosti, ktorá vlastne začína už teraz. Tento obchod má jednu veľkú výhodu, ktorá ušetrí zákazníkom nervy i čas. Okrem toho v ňom zbadáme najnovšie technológie, je to ako obchod z budúcnosti. Vravíme o vôbec najnovšej forme nakupovania, akú sme ešte nezažili. Zatiaľ to vyzerá veľmi sľubne. V prípade úspechu, no ale faktorom bude i výroba zložitej technológie, sa tak tieto nákupné centrá rozrastú po viacerých štátoch USA a teda potom by sa začali otvárať i v Európe a možno nakoniec i na Slovensku.
Takýto prvý obchod je už v prevádzke, avšak ziataľ ide o takú viac-menej ukážku, či skúšku, ale funkčnú, zatiaľ ju však môžeme ísť obdivovať iba do Seattlu. Čas však ukáže.

obchod

Čo je však také inovatívne na tomto nákupnom centre s názvom Amazon Go?
Zoberiete si nákup aký sa vám páči, či aký potrebujete, no a jednoducho výjdete von. Načo by ste sa tlačili pri pokladni v rade? Nežartujem, skutočne. Avšak aj tak zaplatíte. V prvom rade je potrebné mať otvorený účet na Amazone. V ďalších krokoch potrebujeme smartfón a v ňom aplikáciu Amazon Go. No a to je myslím všetko. Potom už len výjdeme z predajne a obchod automaticky nablokuje tovar, ktorý sme mali v košíku. Ak opustíme túto budovu, na mobil nám príde účet odpovedajúci sume za tovar, ktorý sme si z obhcodu odniesli. V podstate je to veľmi praktické. Pri stavbe obchodných centier Amazon Go však bude zapotreby drahšia a bezchybná technológia. To je asi jediný faktor, kvôli ktorému je zatiaľ otvorené iba jedno nákupné centrum Amazonu. Ale do budúcna by ich malo byť už oveľa viac.

amazon

Táto prvá fáza je už v podstate reálna, avšak vraví sa aj o donáškovej službe tohto centra, kedy si objednáte tovar cez internet, z predajne následne vyštartujú droidi a nákup vám prinesú. Vlastne aj táto druhá fáza je už dosť reálna.