Podlahové vykurovanie a výhody, ktoré prináša

Aj vy ste už vstúpili do miestnosti a po prekročení prahu ste cítili príjemné teplo? Mať nohy v teple je rozhodne príjemné najmä vtedy, ak je človek zimomravý. Podlahové vykurovanie sme v minulosti našli len v takých domácnostiach a priestoroch, ktorých majitelia mali značné financie nazvyš a mohli si ho dovoliť zaobstarať. V súčasnosti sa jeho cena značne znížila a podlahove vykurovanie sa stalo prístupnejším pre širšiu vrstvu domácností. Aké sú jeho najväčšie výhody?

obývák

Výhody podlahového kúrenia

Najväčšou výhodou je to, že drží naše nohy v teple. Podlaha predstavuje prakticky najchladnejšiu časť miestnosti, nakoľko čerpá chlad zo zeme, ktorá sa pod ňou nachádza. Podlahové vykurovanie však robí podlahu miestom najteplejším. Vďaka podlahovému kúreniu a teplu, ktoré pri jeho činnosti vzniká nemusíme priestory vykurovať do takej miery, do akej by sme boli nútení bez jeho prítomnosti. Výhodou je aj to, že tieto priestory sú vyhrievané rovnomerne. Ak by sme sa na to pozreli z inej stránky, najteplejší priestor by sme našli v okolí podlahy, smerom nahor vzduch chladne. Ocenia ho teda najmä tí, ktorí nemajú radi vykurovanie priestorov, avšak radi udržujú svoje chodidlá v teple. Podlahové kúrenie si teda nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Aj vďaka tomu, že pri ňom vzniká teplo a v miestnosti je teplejšie ušetrí priemerne až 20 % energie. Vďaka jeho činnosti dochádza aj k ohrievaniu okolitých stien, čo do miestnosti dodáva ďalšie teplo. Značnú výhodu v ňom nájdu najmä alergici – pri jeho činnosti sa zachováva optimálna vlhkosť vzduchu.

vánoce

Na čo si treba pri podlahovom vykurovaní dať pozor?

Ak sa rozhodnete, že aj vy chcete mať vo vašej domácnosti podlahové vykurovanie, dôležité je si vopred ujasniť, aké je usporiadanie nábytku v priestore. Podlahové kúrenie sa rozhodne neodporúča inštalovať na plochu, ktorá je zastavaná nábytkom. Dajte si teda pozor na to, aby sa časti podlahového kúrenia nachádzali len v „otvorenom“ priestore. Odporúčaná teplota pre štandardnú činnosť podlahového kúrenia je 28 stupňov Celzia. Ak aj vás zaujalo podlahové vykurovanie a chceli by ste sa o ňom dočítať viac, navštívte stránku www.viessmann.sk.