Pohodlné montérky na dlhý pracovný deň

Hovorí sa, že šaty robia človeka. Avšak nemusí tomu vždy byť tak, pretože pri niektorých povolaniach je nutné dodržovať určitý „dress code“, ktorý o danom človeku neprezradí nič. V niektorých povolaniach sa musí nosiť košeľa, blúzka a elegantné nohavice či sukňa a v iných povolaniach sú naopak predpísané pracovné montérky, dlhé rukávy či ochranné prvky na oči alebo hlavu. V mnohých povolaniach sa teda vyžaduje dodržiavať určité pracovné zvyklosti a nariadenia, napríklad kvôli bezpečnosti pri práci alebo kvôli rozlíšeniu daných pracovníkov na rozličných pracovných útvaroch.

montérky

Čo by mali spĺňať kvalitné montérky?


Tento druh pracovného oblečenia sa využíva väčšinou v skladoch, rôznych automobilových, strojárenských či priemyselných závodoch, stavbách či remeselných dielňach. Ide o špecifický typ oblečenia, ktorí sa zväčša vyznačuje pohodlným nosením a množstvom praktických vreciek na najrôznejšie menšie náradie a písacie pomôcky. Montérky sú veľmi praktické aj z toho dôvodu, že sa v nich pracovník môže zašpiniť a nepoškodí si tak svoje súkromné oblečenie pri výkone svojho povolania. Kvalitné montérky či už pre pánov alebo pre dámy by mali byť v prvom rade odolné, priedušné a taktiež by mali dobre sať aj pot. Väčšinou toto pracovné oblečenie býva vyrobené z príjemnej bavlny, aby sa v ňom dal stráviť pracovný deň komfortne. Montérky sa vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach, z rôznych materiálov a v rôznych dĺžkach. Existujú tiež montérky na traky, do pása alebo dokonca aj kraťasové montérky. K montérkam má mnoho dodávateľov aj montérkovú bundu alebo vestu v takom istom prevedení.

pracovní oblečení

Montérky s reflexnými prvkami zvyšujú bezpečnosť pracovníka


Aby ste boli v bezpečí na stavbe, v sklade alebo hocikde pri svojej práci je nevyhnutné, aby malo vaše pracovné oblečenie reflexné prvky. Vďaka reflexným prvkom si vás totiž iní pracovník, vodič vysokozdvižného vozíka, alebo vodič osobného či nákladného automobilu ľahšie všimne. Tak sa vyhnete nepríjemnému pracovnému úrazu, ktorý by vás mohol stáť nežiadúcu PN-ku alebo aj niečo horšie. Pri výbere tých správnych monteriek teda dbajte aj na tento aspekt. Dokonca existujú aj montérkové nohavice a montérkové bundy, či vesty, ktoré sú celé vyrobené z reflexného materiálu.

Ak si teda vaše povolanie vyžaduje nosenie špeciálneho pracovného oblečenia, tak neváhajte a navštívte internetový obchod, kde si vyberiete zo širokého sortimentu pre pánov aj pre dámy.