Spoľahlivý pomocník pre starostlivých rodičov

Radosť a eufóriu z narodenia dieťaťa čoskoro nahradí pocit veľkej zodpovednosti zaň, rodičia začnú riešiť problémy, o ktorých doteraz počuli len z rozprávania okolia. Výchova je niekedy náročná, je to „šichta“ na 24 hodín denne, a tak je namieste, ak sa nad tým všetkým budúci rodičia zamyslia ešte pred narodením svojho potomka a pripravia sa na všetky možné varianty. Znamená to myslieť hlavne na jeho bezpečnosť v čase, keď už dieťa začína samo liezť a chodiť, pretože tých nástrah na bezpečnosť detí deti v domácnosti číha neúrekom. Môžete sa spoľahnúť na tradičné riešenia alebo vyskúšať moderné zariadenia, je to len na vašom rozhodnutí.

hračky

„Mobilná“ bezpečnosť

Či sa už rozhodnete pre klasiku alebo dáte prednosť módnym vychytávkam, dôraz treba klásť na spoľahlivosť výrobku s ohľadom na dieťa. My vám odporúčame klasické detské ohrádky, ktoré poznali ešte naši rodičia, keď sme sa my motali po byte a potrebovali nás „zabezpečiť“. Nie je to, pravdaže, žiadna supertechnická vymoženosť, ale ak sa nad ňou hlbšie zamyslíte, určite zistíte, že v jednoduchom riešení tkvie jej výhoda. Ohrádka udrží dieťa v bezpečnom priestore v čase, keď sa mu matka nemôže plne venovať, pretože mu musí napríklad pripraviť jedlo, tak vtedy ju určite ocení.

mateřství

Nemusí sa obávať, že by dieťa mohlo na seba prevrhnúť nejaký hrniec s horúcim obsahom alebo v momente sa stratiť niekde v perinách či olizovať čo nie je určené na jedlo. Do ohrádky môžete dať dieťaťu aj jeho obľúbené hračky, určite sa nejaký čas dokáže samo pohrať. Výhoda týchto ohrádok je navyše v ich mobilite, to znamená, že ju môžete umiestniť v blízkosti seba, aby vás dieťa malo na očiach a opačne, aby ste ho vy mali pod kontrolou. Skúsenosti mamičiek hovoria, že deti sa v ohrádke nejaký čas dokážu pohrať a upokojiť, ak majú mamu v dohľade. Existujú ohrádky do interiéru, ale aj exteriérové, určené na záhradu či terasu.

zlomenina

Čo zmeškáte, už nevrátite…

Obdobie prvých šiestich rokov dieťaťa je najkrajšie, drobec robí svoje prvé kroky, povie prvé slová a objavuje svet, tieto chvíle strávené spolu s rodičmi sa nedajú ničím vynahradiť a zaplatiť, tak by bolo fajn, ak by sa mamičky neponáhľali do práce krátko po narodení dieťaťa, ale si toto neopakovateľné obdobie s dieťaťom vychutnali spolu doma.