Profesionálne tonery do tlačiarne – vyberte si to najlepšie, čo trh ponúka

Či už vlastníte firmu, v ktorej sa dennodenne tlačia v tlačiarni stovky dôležitých dokumentov, alebo máte doma svoju vlastnú tlačiareň, základom správneho fungovania sú kvalitné tonery do tlačiarne. Určite už každý z nás zažil rozmazanú farbu na papieri, nestálosť farieb či nečitateľnosť písma na papieri kvôli tomu, že farba v tlačiarni je slabá. Dnes už väčšinou výrobcovia tlačiarní prichádzajú na trh aj s vlastnými tonermi do tlačiarne a tak si pri kúpe tlačiarne môžete kúpiť rovno aj zásobu toneru, ktorú budete postupne meniť. Aby ste sa vyhli nekvalitnej tlači, poradíme vám, ako vybrať tie správne tonery do vašej tlačiarne.

toner

Akú tlačiareň vlastníte?


Tonery do tlačiarne sa prirodzene líšia od druhu tlačiarne, preto si najprv predstavíme, aké tlačiarne existujú. Najčastejšie používanými druhmi sú laserové a atramentové tlačiarne. Laserové nájdeme takmer v každej väčšej firme, naopak atramentové sú skôr využívané v bežných domácnostiach. Podľa tohto sa na trhu rozlišujú aj druhy tonerov do tlačiarne. Ak sa v toneroch nevyznáte, zbytočne sa s kúpou neunáhlite. S vidinou ušetriť peniaze často siahame po tých najlacnejších náplniach do tlačiarne, ktoré na trhu existujú a pritom si vôbec nie sme istý, či budú vhodné pre našu tlačiareň. Pokiaľ máte doma atramentovú tlačiareň a kúpite si tonery do tlačiarne laserovej, môžete ich rovno niekomu darovať. Pre vašu tlačiareň sú absolútne nevhodné.

barevné tonery

Čím sa riadiť pri výbere tonerov do tlačiarne?


Prvým krokom je teda zvoliť si tonery do tlačiarne podľa typu tlačiarne. Tonery pre laserové tlačiarne sú v práškovom stave a predávajú sa v takzvaných kazetách. Tonery pre atramentové tlačiarne obsahujú atrament, ako už aj z názvu vyplýva. Ich nevýhodou je to, že pokiaľ atramentovú tlačiareň dlhšie nepoužívate, tonery do tlačiarne zvyknú vyschnúť a tak ich môžete rovno vyhodiť. Toto sa pri laserových nestáva a to je ich hlavná výhoda. Tieto typy tlačiarní sú však o niečo drahšie ako atramentové. Ak sú tonery do tlačiarne pre vás španielskou dedinou, nezúfajte. Nechajte si poradiť od profesionálov priamo v predajni s tlačiarňami a ďalším príslušenstvom.

Tonery do tlačiarne pre laserové a atramentové tlačiarne nájdete na našej internetovej stránke https://officeland.sk/. Vyberte si zo stovky kvalitných produktov pre vašu kanceláriu!