Zadovážte si do vášho bytu krásne drevené podlahy!

Ak uvažujete nad menšou rekonštrukciou vašej starej podlahy v byte, alebo chcete vymeniť koberce za nové krásne podlahy, určite ste už tak trochu rozmýšľali, podľa čoho si vybrať. Na trhu je dnes možné vyberať z toľkých druhov, že rozhodovanie vám môže zabrať niekoľko týždňov. Máme pre vás jeden skvelý tip. Určite ste už počuli, že drevené podlahy sú jednotkou medzi podlahami a majú oproti iným niekoľko zásadných výhod. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, prečo sú drevené podlahy do vášho bytu tie pravé.

interirér

Čo hovorí za drevené podlahy?


Poďme na to teda pekne od začiatku. Keďže už z názvu vyplýva, že tento druh podlahy je vyrobený z dreva, ide o čisto ekologickú podlahu, a tak ju s radosťou volia aj tí, ktorí ochraňujú našu matku prírodu pri každej možnej príležitosti. Ako iste viete, drevo je skvelým tepelnoizolačným materiálom, ktorý sa v stavebníctve a architektúre používa už od nepamäti. Je preto jasné, že udržia teplo dlhšie ako napríklad mramorová podlaha, ktorá je už na dotyk chladná. Drevené podlahy sú na dotyk veľmi príjemné. V súčasnej modernej dobe si môžete vybrať akýkoľvek tvar aj farbu drevených podláh. Sú ošetrené tak, aby boli chránené pred rôznymi škodcami či vyblednutím od slnka. Drevené podlahy sú tiež vyrábané z rôznych drevín, na trhu sa už objavujú aj podlahy z rôznych exotických drevín, ktoré sú ale oveľa drahšie ako klasické drevené podlahy.

nábytek

Existujú nevýhody drevených podláh?


Mnoho ľudí často volí do svojho bytu drevené podlahy už len z presvedčenia, že ide o čistý a prírodný materiál. Aj keď dnes existujú rôzne náhrady, ktoré dokážu verne drevo napodobniť, originál je originál a nie je možné ho zameniť s ničím iným. Ak ste sa teda rozhodli pre tento typ podlahy, pripravte sa na to, že to nebude lacná záležitosť. Drevené podlahy patria totiž medzi tie drahšie. Drevenú podlahu by ste nemali zvoliť vtedy, pokiaľ uvažujete nad podlahovým vykurovaním. Tepelné trubice by mohli podlahu nenávratne poškodiť.

Objavte čaro krásnych drevených podláh a priveďte k vám domov teplo s našimi drevenými podlahami. Vyberte si tú pravú na našej internetovej stránke https://www.kvalitne-podlahy.sk/.