Radi sa vzdelávate ? Môžu vám pomôcť tieto 3 praktické rady, ako nato


1.      Techniky učenia. V súčasnosti je niekoľko techník, ako zlepšiť myslenie, pamäť a následne sa jednoduchšie učiť. Okrem niekoľko kníh napísaných o technikách učenia, dnes dokonca v tejto sfére podnikajú aj osobní tréneri, ktorí vás budú vyučovať ako ich uplatniť v praxi. Jednou z najznámejších je určite pomodoro technika. Je založená na 5 minútových  prestávkach po  25 minútach práce alebo učenia sa. Ideálne je, aby ste si po každých 4 alebo 5 intervaloch dali dlhšiu prestávku. Na zlepšenie pamäte existujú pamäťové paláce, využívať môžete aj myšlienkové mapy. Takéto techniky sa dajú aplikovať nie len na vzdelanie, ale aj na samotnú prácu. Cieľom tohto článku ich nie je konkrétne vysvetliť, je ich skutočne viacero a dnes sú dostupné ako na internete, tak aj v knižných publikáciách.   

brýle
 
2.      Mozog tiež potrebuje svoje palivo. Môže to znieť ako klišé, ale tvar orecha vlašského pripomínajúci mozog, asi nebude náhoda. Okrem orechov, sú to ryby a hlavne losos, treska a tuniak, ktoré obsahujú výdatnú dávku Omega 3 mastných kyselín. Omega 6 mastné kyseliny sú obsiahnuté v mlieku, vajciach a v mäse a tie nám zväčša nechýbajú na rozdiel, už od zmienených omega 3. Pochopiteľne, všetko je potrebné konzumovať s mierou. Konzumácia omega 3 a omega 6 mastných kyselín majú byť vo vyrovnanom pomere 1:1. Hrsť orechov, alebo bežná porcia ryby denne vám určite neublíži, ale jednoznačne pomôže. Medzi ostatné dôležité látky, ktoré podporujú mozog a nervovú sústavu, môžeme zaradiť celý rad B vitamínov a taktiež veľmi dôležitý horčík.

fitnes
 
 
3.      Pohyb a cvičenie. Nie je tak dávno, čo taliansky psychológ Lorenzo Calzata publikoval svoje štúdia o pohybe. Prišiel k záverom, že ľudia, ktorí športujú, sú viac kreatívni ako tí, ktorí sa pohybu vyhýbajú. Pohyb nie len lepšie prekrvuje celé telo, ale následne pomáha viacerým orgánom. Nie nadarmo sa hovorí „v zdravom tele, zdravý duch“. Vaše telo bude určite výkonnejšie, keď čas po vzdelávaní vyplníte prechádzkami po prírode.

prášky
 
Uvedenie týchto troch rád do praxe vám nielen, že pomôže vo vzdelávaní, môžu sa rovno stať vaším životným štýlom.