Spravte Vianoce netradičnými aj vďaka prestieraniu na stôl

Najkrajšie obdobie roka nám už nenávratne klope na dvere. Vianoce predstavujú čas spokojnosti, dobrého jedla a blízkosti našich najmilších. Každý sa snaží o to, aby sa tento čas stal netradičným. Hlavne dámy si dávajú záležať na tom, aby bolo všetko zladené do poslednej bodky a na nič nezabudli. Aj správne prestieranie na stôl dokáže prispieť k tej správne vianočnej atmosfére.


prostřený stůl

Tipy, ako pomocou prestierania na stôl vyčaríte tú správnu vianočnú atmosféru


Vianociam predchádza dlhá príprava. Výsledkom je stretnutie s našimi najbližšími, ktoré je na záver doplnené chutným jedlom. So stolovaním a podávaním jedla je úzko spojené prestieranie na stôl. Ak chcete aj vy dosiahnuť tú správnu vianočnú atmosféru, vyskúšajte niekoľko zaujímavých tipov. Zvýšiť apetít vašich blízkych určite dokážete pomocou chutných pokrmov, avšak aj prestieranie na stôl vám v tom dokáže pomôcť. Dajte si teda záležať a vyčarte na vianočnom stole niečo netradičné, čo vo vašich blízkych zanechá príjemný pocit ešte niekoľko dní.

Výber správnej farby je dôležitý


Prestieranie na stôl by malo byť vo farbe, v akej ste sa rozhodli, že sa budú tohtoročné Vianoce niesť. Klasickou farbou, ktorá súčasne predstavuje najpoužívanejšiu farbu je červená, ktorou v prípade Vianoc nič nepokazíte. Ak ste si vybrali túto farbu, dokonale k nej bude pasovať zelená, strieborná alebo zlatá farba. Zlatá je akýmsi symbol luxusu – ak ju teda vhodne skombinujete s červenou, určite vašich blízkych očaríte. Z hľadiska správneho kombinovania je dôležité aj vhodne zladiť jednotlivé materiály či štýl. Všetkého príliš škodí – ak sa teda rozhodnete, že použijete lesklé materiály, určite ich skombinujte aj s iným druhom materiálu. Nič nepokazíte ani ladením tón v tóne, čo v skratke znamená určitú farebnú kombináciu, pri ktorej budete ladiť rozličné odtiene tej istej farby.

vánoční stůl

Návrat k tradíciám – prestieranie na stôl a ľudová tematika


Predtým, než sa do dekorovania pustíte, okrem farby si tiež vyberte aj štýl, ktorým by ste sa chceli uberať. V poslednom období je populárny návrat k ľudovej tematike. Prečo teda tento rok nevyskúšať vianočnú dekoráciu práve v tomto štýle? Okrem toho je veľmi populárna aj výzdoba v tradičnom zimnom štýle. Snehové vločky, ozdobené vianočné stromčeky, soby či vianoční škriatkovia – dekoráciou v takomto štýle určite nič nepokazíte.

Ak hľadáte inšpiráciu, navštívte stránku https://www.tvojeharmony.sk/, kde nájdete mnoho zaujímavých tipov na oživenie tohtoročných Vianoc. Nenechajte nič na poslednú chvíľu a vyčarte tú správnu vianočnú atmosféru aj vďaka drobnostiam.