Nakupovanie cez internet. Áno alebo nie?

Rozšírený prístup k internetu dnešnej spoločnosti napomohol okrem iného k praktickejšej ceste nákupov. Z pohľadu zákazníkov to predstavuje širší prehľad trhu, ale predovšetkým komfort, pre predávajúcich zasa skvelú príležitosť, ako svojim tovarom a zľavami osloviť doslova masy ľudí. Má táto forma pohodlného online nakupovanie nejaké mínusy a ak áno, v akej podobe? Zamyslime sa spoločne nad jeho výhodami a porovnajme ich s nevýhodami .

online

Tú pre mnohých najpodstatnejšiu výhodu som už prakticky spomenul- komfort. Nákup totiž nemusí byť takou jednoducho a len príjemnou činnosťou. Cestovanie, zápchy na ceste, nakoniec tlačenica v obchode, nedostatočný výber, zúfalé hľadanie,… pri nakupovaní online stačí pár kliknutí a tovar podľa vašich najdetailnejších predstáv máte pre dverami do troch dní, diaľka nie je výrazným problémom.

Pravdepodobne sa aj vám niekedy alebo pomerne často stáva, že váš vysnívaný produkt v obchode nenájdete, no predavač/ka vás ochotne informuje, že daný produkt môže objednať. Načo? Pokiaľ máte internet, túto objednávku predsa zvládnete aj sami a pre tovar následne nemusíte chodiť do obchodu. V prípade, že sa tovar nenachádza na sklade ani v e-shopoch, virtuálna online objednávka prebehnúť môže a zároveň budete informovaní o jeho dostupnosti.

Nakupovanie cez internet nám navyše poskytuje asi ten najväčší výber a prehľad, aký máme reálne k dispozícii. V určitom obchodnom dome máte výber obmedzený, na internete takmer nekončiaci. To vám zároveň dáva možnosť vzájomne porovnávať ceny, nájsť vhodnejšie alebo výhodnejšie alternatívy či nájsť produkt presne podľa vášho želania, teda nemusíte robiť kompromisy.

internet

Ale nastal čas, aby sme sa zamerali aj na nedostatky. Mínus vidím predovšetkým jeden a tým je fakt, že požadovaný tovar nemôžete držať v rukách, chýba určitý fyzický kontakt, ktorý by nám dodal dávku istoty. Správny e-shop samozrejme musí poskytovať podrobné detaily spolu s ilustračným foto, ale nič nenahradí ten dotyk a možnosť daný predmet preskúmať.