Svoj život máš vo svojich rukách? Omyl, v hlave.

Je odvážne tvrdiť, že vieme recept na úspešný život. Taktiež je ale odvážne tvrdiť, že žiadny taký recept neexistuje.
Rôzni múdri ľudia nám zanechali rôzne výroky, príslovia. Každý si môže vybrať. Kde sa ale zbiehajú tieto nitky múdrostí, ktoré tak často namiesto pomoci vytvárajú zo života neprehľadnú spleť pavučín, do ktorej sa nakoniec chytíme?
Jednou z odpovedí na túto otázku je hlava. Ukážme si za príklad niektoré konkrétne oblasti života.

procházka

Úspech sa rodí v hlave

Predstavme si človeka, ktorý sa ráno zobudí s presvedčením, že ho čaká ďalší zlý, prázdny deň. Čo myslíte, čo sa stane? Pri umývaní zubov mu spadne kefka do toalety, vyleje kávu, poháda sa s partnerom a odchádza mrzutý do práce. Že preháňam? Nie. Len sa zamyslime, či to nie je scenár podobný nášmu každodennému dianiu.

A čo zdravie?

Prichádza sa na to, že jednotlivci s pozitívnym myslením a prístupom k životu majú zdravší život. Taktiež ľudia, motivovaní svojou životnou víziou pevnejšie prechádzajú cez prekážky a nepoloží ich len tak nejaký problém. Nehovoriac o výskumoch s placebo a podobnými liečebnými metódami, ktorých sú plné odborné časopisy a literatúra.

Imaginárne vzťahy v hlave

Znie to možno ako sci-fi, ale je to realita. Vytvárame si imaginárne vzťahy v hlave s druhými ľuďmi, ktoré majú reálny a fyzický vplyv na naše okolie. Všimnime si, čo sa stane, ak sa máme stretnúť s nejakým človekom. Pred týmto stretnutím si mnohí z nás dopredu vytvárajú v hlave predstavu o tom, ako to stretnutie bude vyzerať. A na základe tejto predstavy sa naše telo aj pripraví. Verte tomu, že to stretnutie bude veľmi podobné nášmu virtuálnemu scenáru.

svoboda

Pokiaľ vás tieto príklady stále nepresvedčili,
prináša na svetlo ďalšie oblasti.

Čo dodať? Snáď len toľko, že či už vás čaká nejaké dôležité stretnutie, alebo len ďalší prázdny deň, skúste si ho naladiť sami podľa seba a vezmite svoj život do svojej hlavy.