Svadobná pozvánka

Ak sa práve chystáte do zväzku manželstva, určite viete, že je potrebné vybaviť kopec vecí okolo toho. Svadobná pozvánka neboli vtipne svadobne oznamenia nie je výnimkou. Akú však zvoliť?

Svadobná pozvánka

Je naozaj pekné, ak si pár rozumie a neskôr sa rozhodne, že chcú spolu žiť a tak robia zásnuby. Počas zásnub si všetko vopred naplánujú, pretože taká príprava svadby nie je jednoduchá. Počas jej prípravy si snúbenci musia ujasniť niekoľko faktov a to takých, koľko ľudí na svoju svadbu pozvú. Kde sa bude odohrávať svadobná oslava mladomanželov a tiež, aké bude svadobné menu.

heart-529607_1920

Prvé čo však musia urobiť je pozvať svojich hostí na slávnostné uzavretie manželstva. Avšak pri výbere vhodných motívov pozvánke môžu byť nezhody. Ak by bol problém len pri výbere motívu, nebolo by to až také zlé, ale podstatný je slogan, ktorý by sa mal niesť svadobným duchom, keďže ide o pozvánku na svadbu. Slogan by mal byť pomerne krátky a výstižný pre mladomanželov. Mali by tam byť uvedené hlavne mená, dátum konania svadby a miesto. Na záver by sa malo uviesť srdečné pozvanie. Je možné, že srdečné pozvanie sa dá pozmeniť aj na začiatok oznámenia, aby tak vzbudili väčší záujem pozvaného. Taktiež do pozvánky je možné zakomponovať básničku, alebo rýmy.

Svadobný odev

Samozrejme bez odevu, ktorý je určený na uzavretie manželstva nesmie chýbať. Ženích by mal ladiť s nevestou, preto ak si nevesta vyberie krémové šaty namiesto snehovo bielych aj ženích by potom mal zvoliť košeľu krémového odtieňa. Väčšinou ženích nemá také starosti s výberom obleku, ako nevesta, pretože má na výber len dva druhy oblekov, taký ktorý má mašľu alebo taký, ktorý má kravatu. Namiesto ženícha má nevesta nespočetné množstvo výberu šiat. Preto sa musí naozaj veľmi ťažko rozhodnúť, ktoré si vybrať na svoj deň D, ako sa hovorí. Krásne predĺžené snehovo biele šaty s dlhým závojom alebo kratšie trošku vyzývavejšie s rôznym strihom a čipkou..

wedding-2544405_1920Dôležitá súčasť svadobného obradu

Dôležitou súčasťou svadobného obradu sú nepochybne obrúčky. Tie by mali byť dôkazom toho, že sú v manželskom zväzku. Výber obrúčok majú v rukách mladomanželia. Väčšinou si vyberajú zlatý odtieň alebo aj strieborný, podľa toho ako sa dohodnú. Taktiež si môžu vybrať medzi jednoduchosťou alebo si môžu zvoliť nejaké ornamenty, ktoré im vryjú do obrúčok na ich želanie. Niektorí si do obrúčok vrývajú dátum svadby alebo mená.