TEKUTÉ SKLO PRE VOZIDLO


Sklo je schopné znova vytvoriť efekt zrkadla na povrchu auta – všetko, čo je okolo neho, sa na ňom odráža. Účinok tekutého skla je zreteľnejší ako vosk. Autá leštené kvapalným sklom budú vždy priťahovať pohľad.

myčka

Aké druhy existujú?
Tekuté sklo pre automobil môže byť predávané v rôznych formách. Existujú špeciálne nádoby s kvapalinou, ktoré je potrebné aplikovať na povrch auta a čakať na vysušenie – kompozícia skryštalizuje a tvorí lesklý povrch.  K dispozícii sú aj leštidlá vo forme pasty. Látky tekutého skla aktívne reagujú s povrchom vozidla, čím vytvárajú zrkadlový efekt na stroj.

čištění

AKO SA PRACUJE TEKUTÝM SKLOM?
Pred leštením kvapalným sklom musí byť vozidlo umyté a vysušené. Na povrchu by nemali byť žiadne nečistoty a mastnoty. Niektorí výrobcovia odporúčajú čistenie vlastnými prostriedkami, takže účinok tekutého skla je výraznejší. Šampón na čistenie má mať odmasťovací účinok a neobsahovať vosk.  Po ošetrení a sušení automobilu sa aplikuje samotné kvapalné sklo. Zvyčajne sa kompozícia naleje na špongiu a utrie sa povrch. Po 1-2 minútach sa povrch utreje vlhkou handričkou. Potom musíte nechať vozidlo na sušenie.  Stojí za zmienku, že po leštení sa neodporúča okamžite sa vydať na cestu, Minimálny čas pred jazdou (a iba v suchom počasí) je 1 hodina. Tiež sa po aplikácii zlúčeniny na tri dni nemôžete umývať auto.

staré auto

Môj názor po vyskúšaní
Po aplikácii tekutého skla je efekt ohromujúci. Povrch auta začne svietiť, akoby zo salónu. Samotné kvapky z auta doslova vyskočia, to vyzerá skvele. Farba bola jasná a nasýtená. Ak chcete porovnať s bežnými leštiacimi prostriedkami na základe vosku –  tekuté sklo je oveľa lepšie. Navyše nevytvára iba estetickú funkciu, ale zároveň chráni telo pred koróziou, eliminuje malé škrabance, chráni a má vodoodpudivé vlastnosti. Auto, leštené kvapalným sklom, je ľahšie čistiteľné, nečistoty sa na ňom nepriľnú.