Na čo si dávať pozor pri elektrických spotrebičoch


Rada by som vám priniesla zopár rád a tipov z mojich vlastných skúseností s elektrickými spotrebičmi. Určite by ste mi aj vy vedeli čo-to povedať na túto tému, pretože to, že zlyhávajú a častokrát komplikujú život nie je pre nás nič nové

mikrovlnka

  • Mikrovlnka – Predpokladám, že aj vy ju máte v domácnosti a dennodenne ju používate na zohrievanie svojich jedál. Už si ani neviete predstaviť ako inak by ste to jedlo ohrievali, pretože si to už ani nepamätáte, že ste niečo také museli urobiť. Na mikrovlnku si však treba dávať veľký pozor. Pretože zohrieva, tak vydáva teplo. Častokrát sa stane, že keď vypadne elektrina znova naskočí, mikrovlnka sa sama začne točiť a nedá sa vypnúť, hoci nie je ani zapnutá. V tom prípade, treba znova vyhodiť ističe, nahodiť a skúsiť, či funguje tak ako má. Nepodceňujte to v žiadnom prípade, pretože sa vám môže stať to, že sa vám mikrovlnka začne hriať sama bez toho, aby ste o tom vedeli. Možno budete len cítiť niečo zhorené, ale nebudete vedieť skade to ide. A keď sa po čase pozriete na mikrovlnku môžete vidieť, že už aj plast na nej sa začal topiť. To je veľmi nebezpečné, pretože vám môže začať horieť aj polička, na ktorej je mikrovlnka položená. O to horšie, keď nikto nie je doma.

sluchátka

  •  
  • Nabíjačka na telefón –Väčšina z nás spí s telefónom pod vankúšom. Už ani to by sa nemalo, ale dajme tomu, že si to v tomto prípade nejako nevšímame. Hoci práve v tom je problém. Minule som čítala jeden prípad, že slečna si dala nabíjať telefón na nabíjačku, zapojila do elektriny, dala si telefón pod vankúš a išla spať. No čo čert nechcel, nabíjačka tiež vydáva isté teplo a vzhľadom k tomu, že bola aj nejako vo vnútri poškodená, vybuchla. Dievča to našťastie prežilo, nebol to silný výbuch, ale diera vo vankúši po ňom ostala.

adaptér

  •  
  • Slúchadlá na počúvanie –Teraz nemyslím tie veľké slúchadlá, ale skôr tie menšie, ktoré sa vkladajú do uší. Niektorí ľudia s nimi chodia aj spávať, pretože im pri spaní nevadia a hudba ich uspáva. To by som však znova neodporúčala, pretože aj tieto slúchadlá môžu byť zradné. Stal sa jeden prípad, takisto dievčaťu, že zaspalo so slúchadlami v ušiach. Ráno išlo do školy, bežne tak ako každý deň. Až na telesnej ju začalo niečo páliť na krku a tak sa spýtala spolužiačky čo tam má. Spolužiačka jej povedala, že to vyzerá ako spálené. Áno, dané dievča malo spálenú čiarku na krku práve od slúchadiel

Človek, múdry človek, by sa mal učiť na chybách druhých a až potom, keď to inak nejde tak na vlastných. Ale to je len núdzové riešenie.