Veci, ktoré by si mal každý podnikateľ pamätať


Sú však veci, ktoré si nemusí nikde zapísať. Musí ich jednoducho vedieť a pamätať na ne, pretože sú v jeho živote kľúčové a dôležité. Len vďaka nim sa totižto bude posúvať oveľa ďalej.
Majte dostatok spánku. Áno, práca je skutočne dôležitá. Ale len dovtedy, kým nemáte spánkový deficit. Občas je fajn byť v noci hore, hlavne vtedy, keď máte v hlave nápady, ktoré si zaslúžia realizáciu. Vždy si to však vypýta svoju daň a práve preto, ak jeden či dva dni ponocujete, doprajte si deň nič nerobenia alebo efektívneho oddychovania. Nebuďte ako stroj, ste predsa človek, ktorý potrebuje spánok. Len vďaka nemu budete fungovať oveľa lepšie.
hromada peněz
Šetrite svoje peniaze. Kto šetrí, má za tri. A u podnikateľa to platí desaťnásobne. Je fajn, keď zarobíte dosť peňazí. Väčšina ľudí v biznise by ich chcela hneď vraziť a investovať do niečoho iného, do niečoho osobného, čo by im mohlo priniesť viac peňazí. Musíte však myslieť aj na zálohu, ktorú by ste vždy pri sebe mali mať. Sumu peňazí, s ktorou nebudete hýbať, nech sa deje čokoľvek. Myslite na to vždy, keď budete mať nápad za milión.
domino efekt
Budujte svoje vzťahy. Budeme sa možno opakovať, ale nie ste stroj. A práve preto je dôležité, aby ste sa stretávali s ľuďmi. Je to dobré pre vás, ale aj pre nich, hlavne vtedy, keď si začnete budovať vzťahy so svojimi zamestnancami. Šéf, ktorí pozná svojich zamestnancov po mene je predsa vždy sympatickejší ako ten, ktorý sa ani nepozdraví. Zorganizujte vianočný  večierok alebo teambuilding. Uvidíte, že budú všetci nadšení.
Majte rôzne záujmy. Je fajn, že je prvoradá vaša práca. Ale odtiaľ – potiaľ, no nie? Nemôže sa z vás predsa stať workoholik, čo číta len knihy o efektívnosti práce. Prečítajte si román, skúste sa začať venovať niečomu zábavnému, buďte spontánny. Bude vám to robiť radosť a okrem toho poriadne vypnete. A to je hlavné.