16 najvtipnejších a najbláznivejších faktov o móde

Móda sa na našej zemi nachádza už odpradávna. Niet divu, že sa ňou každý zaoberá. Každý chce byť in a trendy. No vedeli ste aj o vtipnej stránke módy. Ako to všetko začalo. Skúste či ste vedeli aspoň o jednom vtipnom fakte o móde.

svetr

1. Napoleon sa nezaoberal len vojnou. Prispel k móde viacerými spôsobmi. Dôvod prečo máme na rukávoch gombíky je pretože Napoleona unavovalo, že si jeho vojaci utierali nosy do rukávov.
2. Pre ženy bolo neprípustné nosiť kraťasy verejne až po druhú svetovú vojnu.
3. Američan vlastní v priemere 7 džínsov.
4. Najpoužívanejšie materiály oblečenia sú ľan, bavlna a polyester
5. Existuje 40 módnych týždňov a 100 oficiálnych módnych udalostí, ktoré sa dejú hlavne v hlavných mestách módy: Miláno, New York, Berlín, Londýn a Paríž.
6. Valentino Garavani, taliansky módny návrhár, navrhol červené šaty, ktoré dosiahli takej popularity ako malé čierne šaty od Coco Chanel. Jeho červené šaty boli také populárne, že dostali meno Valentínova červená.
7. Bikiny boli pomenované po ostrove Bikini Atoll kde armáda spojených štátov testovala bomby pre druhú svetovú vojnu. Nazvali ich tak pretože ich tvorca, Louis Réard, veril, že odhaľujúce plavky vyvolajú taký šok ako atómová bomba.
8. Deti sa obliekali identicky s rodičmi až po polovicu 1800 rokoch, kedy pojem detského oblečenia vypršal.
9. Šaty a sukne sú všeobecne považované za dámske oblečenie na východe. Ale v iných častiach sveta, muži ich nosia tak často ako ženy.
10. Na svete sa predá denne viac než 2 bilióny tričiek každý rok.
11. V Rýme bolo fialové oblečenie považované za extrémne exkluzívne a rezervované len pre vladárov.

pletené šaty
12. V minulosti bolo zakázané nosiť čiernu pokiaľ ste nesmútili. Viktoriánske vdovy museli nosiť smútočnú čiernu farbu dva roky po smrti ich manželov.
13. Módny priemysel zarába v priemere 20 biliónov každý rok.
14. Sukňa je druhá najstaršia časť oblečenie.
15. Čudovali ste sa niekedz kde skončia vaše kufre keď sa stratia? Existuje batožinový obchod v meste Scottsboro, kde predávajú čokoľvek čo si ľudia nevyzdvihnú.
16. Prvé obchodné centrum, ktoré predávalo oblečenie bolo postavené v starovekom Rýme