Obkladový pásik zmení celý domček


Určite máte pekný dom z vnútra a chcete ho mať pekný aj z vonka. Pokiaľ chcete mat pekný domček aj z vonku vtom odporúčam nalepiť obkladový pásik. Je to síce roboty na dlhší čas ale domček sa vám odvďačí svojou krasov ktorý ste na ňom urobili.

V stavebninách kúpite obkladové pásiky. Najlepšia farba je hnedá. Nie len že to pekne ukáže ale  na prvý dojem si poviete „ aký mám pekný domček.“
Lepenie obkladových pásikov TERCA sa zdá byť jednoduchá činnosť ktorý zvládne každý.

zeď

Rozloženie a lepenie pásikov na stavbe

Rozloženie a lepenie pásikov je tou najdôležitejšou etapou na stavbe bude čakať. Cieľom je aby sme mali minimum rezania a aby na prvý pohlaď nikto nepoznal že pásiky sú skrátene. S meraním a lepením budeme vždy začínať v priestore nad oknami ktorý sa nazýva nadpražíe. Od nich sa rozpočíta rozloha špaliet aby sa dali rozpočítať pásikové kúsky. Začíname v lovom hornom rohu špalety od nadpraži vzdialení tak aby pásiky nalepene na prekladu zakryli šírku pásiky nalepenú nadpraži .

Potom by sme si mali pripraviť ďalšie rohový pásik ktorý môže vychádzať na roh domu alebo špalete. Žiadnom prípade by sme nemali lepiť pásiky pokiaľ nemám nalepený protiľahlý rohový pásik .Potom by sme nezistili jak správne usadiť pásiky a aké medzery pri lepení pásikov zvoliť. Po rozmeraní protiľahlý rohový pásik a potom môžeme lepiť ostatne pasy v celej rade. Lepidlo Sa vždy nanáša na pasy pomocou ozubeného haditka takzvaného hrebeňa .

stěna

Dopočujeme nanášať lepidlo nie na pásy ale na steny domu. Dokonale urovnanie pasu ma zmysel až po nalepení celej radi. Potom po prehľade na celok uvidíte veľkosť spar ktoré je potom prípade upraviť Teraz je ten čas je pripraviť si protiľahlý rohový pas pri ktorom si zakladanie začína. Pri skrátenie pásov používajú profesionáli veľké pili chladene vodou . Pri realizovaní svoj pomoci používajú uhlovú brúsku teda flexu.Takým to spôsobom pokračujem lepenie po celom dome.