Päť jednoduchých trikov, ktoré Vám pomôžu k lepším študijným výsledkom!


Krok 1
Nájdite si miesto, na ktorom Vám je dosť pohodlne na to, aby ste sa cítili popri práci/štúdiu príjemne, avšak nie tak pohodlne, aby Vás to zviedlo k tomu, pozrieť si ďalšiu časť seriálu, alebo nedajbože zaspať! Miesto by malo byť tiché, kde sa nenachádza priveľa rušivých elementov, ktoré by Vás rozptyľovali od Vašej práce. Na druhú stranu, každý človek je jedinečný a možno práve Vám sa bude skvelo pracovať v útulnej kaviarni za šálkou kávy, aj keď to nie je práve najtichšie miesto. Experimentujte a určite nájdete to svoje.

káva

Krok 2
Rozvrhnite si čas, kedy sa budete sústrediť a kedy si dáte prestávku. Aj v tomto je každý individuálny a niekomu vyhovuje hodinový ,,sústrediaci“ čas a dlhšia prestávka, niekomu zas 20 minút sústredenia a krátka pauza. Dbajte však na pravidelnosť týchto úsekov a pamätajte, že pauza je na to, aby ste sa rozhýbali, šli na toaletu, či si spraviť kávu alebo čaj. Odporúčame vyhnúť sa sociálnym sieťam, aj keď je to lákavé. Málokto dodrží vymedzený čas a z piatich minút sa razom stane tridsať.

ipad

Krok 3
Nezabúdajte na prísun energie a tekutín! Z tekutín je najvhodnejšia voda, čaj a káva v rozumnom množstve. Alkoholu a sladeným vodám sa vyhýbajte veľkým oblúkom, tie by Vášmu sústredeniu nepomohli. Takisto nezabúdajte na zdravú stravu, odporúčame orechy, celozrnné pečivo, opäť sa vyhnite ťažkým jedlám, ktoré by Vám navodili pocit, že máte ísť spať. Príliš jednoduché cukry obsiahnuté v sladkostiach a bielom pečive sú tiež nevhodné.

zápisky

Krok 5
Spravte z techniky Vášho priateľa. Využite Youtube nie na pozeranie smiešnych videí s mačkami, ale nájdite si hudbu bez slov, ktorá Vám pomôže sústrediť sa. Na trhu sú dnes i rôzne aplikácie, kde si môžete nastaviť stránky, ktoré sa Vám jednoducho počas Vami vymedzeného času neotvoria. To môže byť skvelou pomôckou, pokiaľ si myslíte, že ste ešte nenadobudli dostatočnú sebadôveru.