5 filmov o móde na jeseň

1.      PRE FANÚŠIKOV HISTÓRIE A INSTAGRAU : "BILL CUNNINGHAM, NEW YORK", 2011
Bill Cunningham natočil zaujímavých ľudí oblečených v New Yorku už dávno predtým, ako sa objavili fotografi a umelecké zábery v štýle ulice. Najčastejšie sa Bill Cunningham nachádza na rohu Fifth Avenue a Päťdesiatejsiedmej ulice. Zaparkoval na bicykli niekde v blízkosti a bežal s kamerou aby zachytil štýlových občanov. 

romantika

2.      PRE FANÚŠIKOV KOMÉDIÍ A PRE ÚPLNÚ RELAXÁCIU: "INTERN", 2015
Ste unavený počas práce alebo školského týždňa a chcete byť inšpirovaný vytrvalosťou a len sa smiať? Potom "Intern" je to, čo potrebujete! Raz, v jednej mladšej, ale už veľmi úspešnej spoločnosti, ktorá predáva dámske oblečenie cez internet, príde dosť extravagantný kandidát na prácu. Je to 70-ročný starý muž, Ben Whitaker (Robert de Niro). Dedo, po odchode do dôchodku a smrti jeho manželky, zažíva trápnu vnútornú prázdnotu, ktorá sa nepretržite tiahne jeho celým svetom.   

3.      AK MÁTE RADI UMENIE A 50. ROKY : "GHOST THREAD", 2017
 Film je o slávnom Reynoldsovi Woodcockovi, ktorý vytvára individuálne obrazy pre kráľovskú rodinu, filmové hviezdy, bohatých dedičov. Život génia sa radikálne mení s príchodom mladej, smutnej Almy, ktorá sa stáva jeho múzou. Ak sa chcete pozerať na nezvyčajných ľudí a ich návyky, rovnako ako na vytvorenie oblečenia haute couture – zapnite si tento film bez váhania.

4.      PRE SÉRIOVÝCH MILENCOV A MILOVNÍKOV KRIMINALITY: "VRAŽDA GIANNI VERSACE: AMERICKÁ HISTÓRIA ZLOČINU", SEZÓNA 2, 2018
 Hovorí sa, že celá séria je len fantáziou režiséra, séria sa zakladala nie na dokumentárnej kronike, ale na románe Maureena Orta "Vulgarské láskavosti" z roku 1999. Film má až 9 epizód. Určite jedna vec stojí za to sledovať duet Penelope Cruz a Ricky Martin.

žena

5.      PRE TÝCH, KTORÍ SÚ radi ŠOKOVANÍ: "WESTWOOD: PUNKOVÁ HVIEZDA, IKONA ŠTÝLU A AKTIVISTA", 2018
 
Toto je prvý film o dizajnérke Vivienne Westwoodovej – celovečerný dokument Lorny Tuckerovej. Ak chcete zmierniť svoj každodenný život s niečím zaujímavým – určite si ho pozrite.