Ak si chcete zachovať zdravý životný štýl nikdy nedodržujte tieto diéty


Dnes sme sa rozhodli povedať Vám o tých diétach, ktoré vám nielen pomôžu schudnúť, ale môžu veľmi poškodiť vaše zdravie.  Dajte si pozor na to, čo konzumujete a hlavne v akej miere. 

ovoce

Diéta na sladkosti  
 
Existuje taká zaujímavá diéta, ktorá priťahuje veľa ľudí. Ide o zameranie sa na čokoládu. Existuje veľa možností sladkej stravy – hovorí sa, že po určitú dobu potrebujete jesť čokoládu, sladkosti a piť čiernu kávu. Ale len 100 gramov.  Ale je to absolútne nemožné. Táto diéta predstavuje veľmi silnú ranu do žalúdka, ktorá navyše zvyšuje hladinu cukru v krvi a vo všeobecnosti nefunguje. Hádam ste tomu neverili.

Proteínová diéta
 
Strava založená len na bielkovinách naznačuje silné obmedzenia pri konzumovaní vody, zeleniny, ovocia a ďalších potravín, ktoré sú dôležité pre správne fungovanie žalúdka. Umožňuje konzumovať výlučne živočíšne bielkoviny.   Avšak tu stojí za to pochopiť, že naše telo jednoducho nepotrebuje také množstvo bielkovín ale aj iné podstatné látky, ktoré si bohužiaľ samo nedokáže vytvoriť. Prebytok bielkovín môže poškodiť telo dokonca viac ako jeho nedostatok.  

polívka

Pitná diéta  
 
Diéta založená len na pití. Môžete piť čokoľvek od vody a polievky po kokteily a smoothies. Ale pozor, je to kategoricky škodlivé! A nemyslite si, s takouto stravou Váhu nezhodíte.  

Monodiéta  
 
O škodlivosti a neefektívnosti mono-diéty už bolo veľa popísané. Takáto strava zahŕňa použitie jedného výrobku na jedlo. Táto možnosť je prísne zakázaná a škodlivá, pretože saturujeme telo s nadbytkom určitých vitamínov a zbavujeme ho iných potrebných.

zelenina

Ovocno- zeleninová diéta
Samozrejme, že zelenina a ovocie sú zdravé a že obsahujú nespočetne množstvo vitamínov, ktoré naše telo vyžaduje no zakladať si jedálniček len na tom je viac škodlivé ako zdravé. Telo predsa potrebuje aj bielkoviny, vlákninu.  Preto šup jesť aj mäsko.