Akcie a zľavy. Kúpime všetko, čo nám ponúkajú?


Ako je to s potravinami? Konkrétnejšie sa však chcem spýtať- s potravinami a zníženou cenou, končiacim sa dátumom spotreby a rizikom, že si ich zjedením po zdravotnej stránke ublížime. Túto mániu naštartovalo jedno obchodné stredisko, pričom nedávno aj bolo pokutované niekoľko miliónovou pokutou. No aby neprišlo k nedorozumeniu. Dostali pokutu za predávanie tovaru, ktorý už bol po záručnej dobe, neblížil sa k nej. Ale niekedy je to otázka jedného dňa. Každopádne ten tovar a potraviny musím rozobrať a rozpísať o niečo obšírnejšie.
mléko a slunečnice

A.      Je známou vecou, že na určitý tovar, produkty i potraviny, býva zľava. Pokiaľ sa jedná o akciu, ktorá slúži na prilákanie zákazníkov, pričom produkt je nepoškodený, potraviny čerstvé, je to v naprostom poriadku a proti tomu nemám osobne vôbec nič, skôr naopak.

B.      Ak je tovar v zľave, pretože nie je zrovna najskvelejší a najchutnejší, pričom zaostáva za niektorou z konkurencií, takisto to chápem a je to podľa mňa v poriadku.

C.      Pokiaľ je produkt/nie jedlo/ v zľave len preto, že sa omylom rozbalil, no je nepoškodený, nevidím v tom žiaden problém, môžeme kúpiť dobrú vec za menej peňazí.

D.      Potom poznáme akciu, kedy napríklad cez letné obdobie idú ceny zimných korčúľ prudko nadol, alebo sa skrátka jedná o výpredaj vecí, ktoré sa cez danú sezónu či sviatky nestihli predať, opäť v tom nevidím problém, takto som si kúpi spomínané zimné korčule a nemajú chybu, sú super.

E.       Ak vravíme o nekvalitnom, párajúcom sa textile, no je na ňom vyššia zľava, dá sa to tolerovať.

čerstvé pečivo
Teraz sa však zameriam na potraviny.

A.      Pokiaľ sa im blíži koniec dátumu spotreby, no vravíme napríklad o sladkostiach, mäsu, ktorá sa dá zamraziť, chlebe či pečive, ktoré sú zabalené, alebo napríklad o balených koláčoch a podobne, pričom je na tom zľava a sme upozornení, že sa jedná o tovar z končiacim dátumom spotreby, dokážem to tolerovať a mnohí ľudia takto ušetria.

B.      Ale musíme rozdeľovať. Predsa nebudeme kupovať mlieko či smotanu, ktorej končí záruku. Kúpiť to môžeme, no potom sa nečudujme, ak ochorieme, niekedy aj vážnejšie. Alebo ak budeme mať žalúdočné problémy. Obchodný dom to predá, dá zľavu a o Vaše zdravie sa zrejme nestará. Parížsky šalát, treska, syry, saláma, sú ďalšie veci, ktoré kúpim jedine čerstvé! Kvôli pár ušetreným Centom predsa neriskujme zdravie. Takýto tovar by mal byť v obchode vždy čerstvý! Zjedením takýchto potravín si môžeme ľahko ublížiť a hlavne cez leto. A hlavne, ak mu končí záruka, či dokonca už skončila.