Je online randenie bezpečné a efektívne?


Štatistiky ukazujú, že v posledných piatich rokoch vzrástol nielen počet užívateľov navštevujúcich tieto čoraz populárnejšie online zoznamky, ale taktiež vzrástol aj počet takýchto zoznamiek. Ľudia hľadajú spôsob, ako nájsť svojho životného partnera, ak v živote zrovna nemajú moc šťastia na stretnutia s tou pravou spoločnosťou, alebo možno celkovo nemajú chuť vysedávať v baroch a čakať na tú očakávanú a každým ospevovanú osudovú iskru. Samozrejme, že si radšej jednoducho vyplnia pár osobných informácií do dotazníka na vytvorenie vlastného profilu, vyplnia požadované a hľadané charakterové črty alebo iné požiadavky na svojho hľadaného partnera alebo partnerku, uvedú kontaktné údaje a čakajú, až sa im niekto ozve, alebo si sami iniciatívne hľadajú, podľa kritérií najviac hodiacu sa osobu, ktorá tak isto využíva služby týchto online zoznamiek.
 
počítač

Je dobré byť oboznámený s rizikami

Je síce pravdou, že mnoho takto zoznámených ľudí si sadlo, našlo k sebe cestu a skutočne sa rozhodli viesť spoločný život a až do jeho konca sú spolu šťastní, no existujú aj nie tak pozitívne prípady.
V nemalom percente prípadov sa užívatelia týchto zoznamiek pomýlia, spravia chybu a nenájdu toho svojho “princa na bielom koni”. Aj keď na internete znel daný potencionálny partner ako tá správna voľba, v skutočnosti si k sebe srdcia dvoch subjektov nenašli cestu a iskra nepreskočila.

seznamka
 
Nie je všetko zlato, čo sa blyští
Nie každý môže uviesť v dotazníku pravdivé informácie, čo môže viesť k neskorým nedorozumeniam. Síce vyzerala naša potenciálna polovička sľubne a až moc podľa našich predstáv, skutočnosť vyšla úplne inak a na stretnutie nemusel prísť ani človek zobrazený na profilovej fotke.
 
Záverečné upozornenie zdôrazňuje tých pár percent prípadov, kedy sa jeden subjekt dožadoval stretnutia v súkromí a takýto pokus o vzťah nedopadol dobre. Vyústilo to do znásilnenia, okradnutia alebo iného trestného činu.